Пенсіонери почали отримувати виплати не за пропискою, а за місцем фактичного проживання. Його вказують у заяві. Відповідну постанову Кабінет міністрів прийняв 6,5 роки тому.
"Це було логічне рішення Кабміну. 2017-го воно вирішило проблеми з пенсіями переселенців із Криму та Донбасу", - пояснив Gazeta.ua президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
Крім того, нововведення стосувалися жителів окупованих територій.
"Отримати пенсію вдома вони не можуть. Тому, наприклад, їдуть до Харкова чи реєструються в сусідньому селі. Таким чином, можуть забрати свої виплати", - наголошує економіст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В уряді повідомили, коли українцям перерахують пенсії
Щоб отримати пенсію за фактичним місцем проживання, потрібно надати паспорт або довідку відповідних органів з місця реєстрації, йдеться у законі "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", розповіли Gazeta.ua у Пенсійному Фонді.
"В Україні час від часу виникають ситуації, коли людина отримує пенсію незаслужено. Водночас бувають випадки, коли виплат позбавляють несправедливо. Тому потрібно провести інвентаризацію. Йдеться про цифровий аналіз пенсіонерів. Тоді побачимо велику економію пенсійних коштів. Адже не секрет, що при нарахуванні пенсій є зловживання і неточності", - підсумував Олександр Охріменко.
В Україні зросте мінімальна пенсія. На початку 2019-го пенсіонери отримуватимуть 1497 грн, наприкінці року - 1624 грн. Відповідні цифри уряд вніс у проект держбюджету на наступний рік.
Коментарі