Ексклюзиви
Субота, 15 грудня 2018 21:10

Облігації чи депозити: як вигідніше зберігати гроші

Облігації чи депозити: як вигідніше зберігати гроші
Довгостроково найвигідніше гроші вкладати у валютні облігації. Гривневі облігації підійдуть для короткострокових вкладів. Фото: UA.NEWS

Українцям пропонують купувати облігації внутрішнього державного займу. Мінфін називає їх альтернативою депозитам. Водночас популяризація ОВДП серед населення - це складова стратегії управління державним боргом на 2018-2020 роки.

"Насправді ідея поступово погашати зовнішні борги за рахунок нарощування внутрішніх - приваблива. Гроші братимуть у населення та бізнесу. А віддаватимуть їх зовнішнім кредиторам. Водночас держава має максимально зменшити свою присутність на внутрішньому ринку капіталу", - розповів Gazeta.ua фінансовий експерт Олексій Кущ.

ОВДП як у гривні, так і доларах випускає Мінфін. У національній валюті - під 17-19% річних. В іноземній - значно менше. Крім того, Нацбанк пропонує депозитні сертифікати у гривнях. Розміщує їх серед банків під 16-18% від кількох днів до місяця.

"Тому кредитувати населення чи бізнес для банків не вигідно. Адже під високі відсотки кошти можна дати у борг державі. Водночас в інших країнах банки залучають депозити населення і кидають їх у реальний сектор економіки. Видають доступні іпотечні чи споживчі кредити", - додає експерт.

Держава зобов'язується відшкодувати власникам облігацій їх вартість з виплатою доходів по ним. Купувати можна короткострокові - до 1 року, середньострокові - 1-5 років, та довгострокові облігації. Останні пропонують на термін понад 5 років.

"Облігації мають декілька переваг перед депозитами. По-перше, доходи від облігацій не оподатковуються. За депозити сплачуємо податки. По-друге, відсоткова ставка за облігаціями може бути вища, ніж за банківськими вкладами. По-третє, держава апріорі надійніша за будь-який банк", - говорить Олексій Кущ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли про перспективи гривневих депозитів

ОВДП можна купувати через державні банки. Крім того, їх пропонують торговці цінними паперами. Мінімальна сума, яку потрібно вкладати, обмежується мінімальною номінальною вартістю облігації. Вона може бути як 1 тис., так і 10 тис. грн. Далі людина самостійно вирішує скільки номіналів купувати.

"Довгостроково найвигідніше гроші вкладати у валютні облігації. Гривневі облігації підійдуть для короткострокових вкладів. Особливо популярні сьогодні облігації терміном на 3-6 місяців. Ситуація може змінитися. Адже попереду президентські вибори. Умовно кажучи, зараз можна купувати облігації, які погашаються у січні-лютому наступного року. Після виборів можна купувати облігації, які будуть погашатися максимум у серпні", - резюмує експерт.

Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку оприлюднила для громадського обговорення проекти рішень про можливість купівлі ОВДП через мобільні додатки. Хочуть надати можливість відкривати рахунки в цінних паперах дистанційно.

Зараз ви читаєте новину «Облігації чи депозити: як вигідніше зберігати гроші». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 19288
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода