Ексклюзиви
понеділок, 18 лютого 2019 17:15

Нова шахрайська схема: як українців кидають на гроші

Шахраї вигадали схему, як виманити гроші не тільки у покупців, але і продавців товарів на спеціалізованих сайтах.

"Зателефонувала людина, сказала, що хоче купити товар. Прислала кур'єра. Я дочекалася повідомлення, що гроші перерахували на картку і віддала товар. За годину заходжу в Приватбанк, а грошей немає. Виявилося, що повідомлення надіслали зі звичайного телефону, а на банківський рахунок гроші не надходили", - пояснює постраждала Марина, пише Обозреватель.

Автор: Обозреватель
  Повідомлення про переказ коштів на картку шахраї надсилають з особистого телефону.
Повідомлення про переказ коштів на картку шахраї надсилають з особистого телефону.

За її словами, пізніше шахраї запропонували викупити товар за 1,5 тис. грн. Але вона відмовилася.

"Продавала весільну сукню. Подзвонив покупець і попросив відправити сукню у Хмельницький. Сказав, що гроші перерахує на картку, але потрібно підійти до терміналу. Він запитав номер картки, на який мав перерахувати гроші. Далі сказав ввести у терміналі номер його картки та суму коштів, яка нібито буде зарахована на мою карту. В результаті я відправила шахраєві свої ж гроші і пішла додому чекати переказ", - розповідає жителька Дніпра Аня.

Фахівці радять, не розповідати стороннім особисту інформацію, крім номера картки. Перед тим, як віддавати товар, обов'язково перевіряти чи пройшла оплата. Наприклад, зателефонувати у банк або перевірити рахунок через інтернет. Перед тим, як оплачувати товар, потрібно переконатися, що ви дійсно отримаєте свою покупку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди можуть не знати про кредит: попередили про нове шахрайство

За словами юриста Олександра Плахотника, за шахрайство українцям загрожує до 5 років в'язниці. Якщо схему провернули групою осіб - до 12 років.

"Коли з'явилися термінали, почали просити передоплату. Мовляв, внесіть у термінал певну суму для поповнення телефону, але не натискайте оплатити, доки я не підійду і не дам вам гроші. А потім виявляється, що після введення номера та внесення суми гроші повернути вже ніяк не можна", - розповідає він.

Знайти шахраїв майже неможливо. Гроші перераховують на кілька рахунків. У результаті знімають невеликими сумами чи, наприклад, переводять у криптовалюту. Торік із рахунків українців вкрали 670 млн грн.

З'явився новий спосіб красти гроші з карток українців навіть без PIN-коду. Тому для банківських операцій експерти радять завести окрему SIM-картку і не повідомляти її номер стороннім особам.

Зараз ви читаєте новину «Нова шахрайська схема: як українців кидають на гроші». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути