пʼятниця, 11 лютого 2022 12:31

ICU - лідер ринку НПФ України 2021 року

ICU - лідер ринку НПФ України 2021 року
У планах ICU на цей рік – розширення лінійки інструментів та подальша диджиталізація сервісів

За підсумками 2021 року активи інвестиційних та пенсійних фондів під управлінням групи ICU перевищили 2,5 млрд грн.

ICU займає понад 17% українського ринку управління пенсійними фондами за обсягом коштів (669 млн грн) та зберігає лідерство серед усіх КУА за цим показником протягом п'яти років*.

Загалом в Україні працюють 57 пенсійних фондів, з них 5 – під управлінням ICU: НПФ "Укрексімбанк", "Емерит-Україна", "Взаємодопомога", "Турбота" та "Династія".

НПФ під управлінням ICU очолюють рейтинги українських фондів і за дохідністю, і за обсягом коштів. Зокрема, НПФ "Укрексімбанк" показав найвищу дохідність серед усіх корпоративних пенсійних фондів, а одразу три НПФ під управлінням ICU ("Укрексімбанк", "Династія", "Взаємодопомога") за дохідністю увійшли до ТОП-5 усіх пенсійних фондів в Україні.

За підсумками останніх 3 і 5 років "Династія" та "Емерит-Україна" входять до ТОП-3 найприбутковіших НПФ серед найбільших відкритих пенсійних фондів, а "Укрексімбанк" та "Емерит-Україна" на інтервалі 10 років - до ТОП-3 найбільш прибуткових фондів серед найбільших НПФ. За розміром активів "Укрексімбанк" посідає друге місце серед усіх НПФ в Україні, поступаючись лише фонду Національного банку України, а "Емерит-Україна" та "Династія" входять до ТОП-5 найбільших відкритих НПФ за підсумками 2021 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ICU виступила головним партнером CFA Institute Research Challenge в Україні

"Минулого року кількість фондів під нашим управлінням зросла до 17 – з'явилися фонд "ICU Глобал Еквіті Індекс", "ICU Фонд Єврооблігацій", НПФ "Турбота", а також нові венчурні фонди. Крім того, ми успішно конвертували кошти інвесторів "Фонду Облігацій", який завершив свою роботу, в новий "Фонд Облігацій II". З активами понад 120 млн грн він залишається найбільшим в країні серед публічних фондів, які інвестують в інструменти з фіксованою дохідністю", - прокоментував Григорій Овчаренко, керуючий активами ICU.

Стратегія "Фонду Облігацій II" продемонструвала гарні результати за останні 10 років. Середньорічна дохідність фонду склала 28%, набагато перевищивши показники середніх ставок за депозитами та облігаціями. У 2021 році його доходність склала 14.8% й випередила інфляцію на 4.8%, а середньорічний індекс ставок гривневих депозитів UIRD - на 6.3%.

"У наших планах на цей рік – розширення лінійки інструментів та подальша диджиталізація сервісів, які дозволять спростити доступ населення до фінансових інструментів", – відзначив Костянтин Стеценко, засновник ICU.

*дані по ринку наведені в прес-релізі на підставі відкритої інформації УАІБ та сайтів фондів та керуючих компаній.

Довідка. Група ICU – незалежна фінансова група, що надає брокерські послуги, послуги з управління активами та приватним акціонерним капіталом, а також займається венчурними інвестиціями. Географія інтересів групи – ринки, що розвиваються. ICU є лідером з управління активами в Україні. Під її управлінням перебувають активи в розмірі понад 500 млн доларів США. Засновники ICU – Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.

Зараз ви читаєте новину «ICU - лідер ринку НПФ України 2021 року». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути