На приватизацію підуть 893 державні підприємства протягом 2017-2020 років.
Відповідний список оприлюднило Міністерство економічного розвитку та торгівлі, пише ТСН.
В Україні загалом нараховують 3444 держпідприємства. У списку на часткову чи повну приватизацію є чимало великих підприємств, серед яких - Приватбанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, Державна продовольчо-зернова корпорація України, Центренерго, "Аграрний фонд", Турбоатом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерти вважають передчасним рішення про приватизацію "Президент-готелю"
Також у тимчасову експлуатацію приватним компаніям віддадуть 359 держкомпаній. У списку є міжнародні аеропорти "Бориспіль" і "Львів", чимало підприємств Державного агентства лісових ресурсів, лісгоспи, регіональні служби автомобільних доріг.
У державній власності залишаться 378 підприємств – "Нафтогаз України", Енергоатом, Енергоринок, Чорнобильська АЕС, Укргідроенерго, Укрзалізниця та інші.
1255 держкомпаній ліквідують. Ще 195 державних підприємств розташовані на території анексованого Росією Криму, а 364 – на окупованій частині Донбасу.
Президент Петро Порошенко підписав закон про безкоштовну приватизацію кімнат у гуртожитках.
Закон "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" прийняли 5 квітня. Про це свідчить інформація на офіційному сайті Верховної Ради.
Житлові приміщення можуть бути приватизовані мешканцями після передачі гуртожитків у власність територіальних громад. Люди, які претендують на приватизацію, не повинні мати іншого житла. А також проживати у гуртожитку не менш як 5 років і не менш як рік для учасників АТО.
Коментарі