Запровадження в Україні державної монополії на експорт зерна призведе до "білорусизації" сільського господарства.
Про це заявив народний депутат від "Нашої України" Віктор Матчук, повідомляє його прес-служба.
За словами депутата, після прийняття законопроекту Україна втратить шанс для розвитку сільського господарства.
"Ринок продовольства, зокрема ринок зерна - це та фішка, якою ми можемо завоювати світ. Ми багато років виходили на світовий ринок зерна і поступово стали там важливим гравцем. А тепер це все нівелюється", - зазначив Матчук.
Нардеп наголосив також, що новий закон відкриє величезні можливості для корупції на ринку зерна.
"Придумана схема виглядає так, що держаний монополіст скупить у виробників зерно за такою ціною, за якою сам захоче, а потім вийде на міжнародні ринки. На міжнародних ринках з ним ніхто не захоче мати справу, бо це ненадійний партнер. Але обов'язково знайдеться якась офшорна компанія, яка купить у держаного оператора зерно умовно за 200 доларів, а потім вже продаватиме його, наприклад, за 400 доларів", - сказав він.
Таким чином, на думку нардепа, закон негативно позначиться на всій економіці у державі.
"Нам потрібні інвестиції, приватна ініціатива. А, скажіть, хто піде з інвестиціями у таке сільське господарство? З такою державою ніхто не хоче працювати", - заявив Матчук.
Нагадаємо, 25 лютого у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №8163 про внесення змін до Закону "Про зерно та ринок зерна в Україні" (щодо експорту зерна за зовнішньоекономічними договорами (контрактами). Документ передбачає створення державного оператора із забезпечення експорту зерна.
Коментарі
9