Компанія Keppel Fels Limited (Сінгапур) перемогла в конкурсі Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз України" щодо закупівлі двох напівзаглибних плавучих морських бурових установок (НЗБУ).
Відповідне рішення конкурсна комісія прийняла сьогодні на засіданні в Києві.
Участь у конкурсі також взяли компанії Rigas Kugu Buvetava (Латвія), Magic Worldwide LTD і Aida Holding Ltd (обидві - Беліз).
Пропозиції компаній Magic Worldwide LTD і Aida Holding Ltd були відхилені, оскільки вони не надали конкурсного забезпечення.
Rigas Kugu Buvetava пропонувала поставити дві НЗБУ за $1 млрд 399,6 млн, Magic Worldwide - за $1,5 млрд, Aida Holding - за $1,4 млрд.
Пропозиції на участь у конкурсі було розіслано 15 міжнародним компаніям.
Придбання бурових дозволить держхолдингу реалізувати плани з геологічного вивчення акваторії Прикерченського шельфу і площі Палласа.
Фінансування закупівлі бурових платформ буде здійснено за рахунок комерційних кредитів і грошей холдингу і не зажадає залучення бюджетних коштів.
За розрахунками "Нафтогазу", термін окупності двох НЗБУ становитиме сім-вісім років. Економічний ефект при поточній середній вартості вуглеводнів становитиме близько $20 млрд.
Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко повідомляв про плани України довести загальну кількість сучасних бурових установок до п'яти. Це дозволить наростити видобуток вуглеводнів на українському шельфі і зміцнить енергетичну незалежність країни.
Україна оголосила курс на диверсифікацію енергопостачань і збільшення власного газовидобутку. Базовий сценарій проекту оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року передбачає зростання річної внутрішнього видобутку газу до цього року до 44,4 млрд куб. м і скорочення його імпорту до 5 млрд куб. м.
Раніше ДАТ "Чорноморнафтогаз" (АРК), 100% акцій якого належить НАК, закупити два самопіднімальні бурові установки (СПБУ) "Петро Годованець" і "Незалежність" виробництва сінгапурської компанії Keppel FELS. У червні 2012 року "Чорноморнафтогаз" приступив до активної фази освоєння Одеського родовища природного газу за допомогою СПБУ "Петро Годованець". Планується, що друга високотехнологічна СПБУ "Незалежність" встане на точку буріння Одеського родовища в грудні 2012 року.
Коментарі
2