пʼятниця, 13 березня 2015 05:17

МВФ оприлюднив свої вимоги до України в рамках останньої фіндопомоги

МВФ оприлюднив свої вимоги до України в рамках останньої фіндопомоги
Фото: tsn.ua

Міжнародний валютний фонд (МВФ) опублікував ключові положення програми фінансової допомоги Україні. 

Згідно з меморандумом про економічну і фінансову політику, Україна повинна домогтися зниження рівня інфляції до однозначного числа до середини 2016 року, встановити гнучкий курс гривні і значно поповнити золотовалютні резерви Нацбанку у середньостроковому періоді, пише "Главком".

Нацбанк України повинен продавати валюту тільки для погашення зовнішнього боргу, в тому числі за контрактами "Нафтогазу" і "Енергоатому". Регулятор повинен дозволити "Нафтогазу" купувати валюту на ринку. Мінфін, у свою чергу, зобов'язаний переглянути ставки внутрішньої держпозики у валюті.

Крім цього, до кінця року в нашій країні має бути скасовано додатковий імпортний збір на всі товари, за винятком енергетики та медикаментів.

МВФ також зобов'язав український уряд змінити структуру фінансового регулятора. Правління Нацбанку має бути перетворено у виконавчий комітет, у завдання якого входитиме формування монетарної та курсової політики, а також регулювання банківської системи.

Крім того, згідно з програмою, Кабмін повинен скоротити держвидатки, скасувати субсидії для "Нафтогазу" до 2017 року. Держборг України до 2020 року повинен бути на рівні 71% ВВП. Також повинно бути знижено в країні податкове навантаження.

Зараз ви читаєте новину «МВФ оприлюднив свої вимоги до України в рамках останньої фіндопомоги». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути