У Міжнародного валютного фонду (МВФ) є підстави сумніватися у спроможності України повернути кредит.
Таку думку висловив виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE-Україна Дмитро Боярчук у ефірі "Ера FM".
"МВФ хоче докази того, що Україна буде у стані повернути ці кошти. А у нас є незбалансованість по державним фінансам, у нас є проблема з валютою - у нас дуже слабкий внутрішній ринок, і живемо ми в основному від експорту. Коли ж зовнішні ринки також слабкі, завжди зростає тиск на валюту, спричинюючи ризик плавної девальвації, а якщо довго стримувати (курс нацвалюти), то виникає ризик шокового сценарію. Через ці загрози, думаю, у МВФ є підстави вважати, що Україна на якомусь етапі просто буде неспроможна", - сказав він.
У свою чергу, колишній міністр економіки Biктop Суслов підкреслив, що сам факт звернення до МВФ за кредитами свідчить про наявність дуже серйозних проблем в економіці.
"Валютні резерви національного банку в результаті того, що кредит від МВФ у розмірі 12 мільярдів доларів не було отримано, постійно зменшуються, тому що платіжний баланс на сьогодні дефіцитний. За останніми даними НБУ, наприклад, за січень-лютий цього року дефіцит зведеного платіжного балансу становив 944 мільйона доларів. Ці гроші довелося, звісно, покривати витрачанням резервів Національного банку. Ще рік тому платіжний баланс мав профіцит у 1 мільярд 624 мільйони доларів", - розповів експерт.
Коментарі
10