Останні роки зріс попит на робітничі професії. Активно роботу пропонують у сферах торгівлі та логістики, харчової промисловості, сільського господарства, промисловості та сфери догляду.
Зараз найбільший попит на працівників у сфері роздрібної торгівлі. За перше півріччя 2021 року роботодавці опублікували понад 46 тис. таких вакансій. У середньому пропонують 10 тис. грн зарплати. Найактивніше спеціалістів шукають у Київській, Одеській та Дніпропетровській областях, повідомляє OLX Робота.
У сфері транспорту та логістики цьогоріч шукали 35 тис. працівників. У середньому роботодавці готові платити 15,5 тис. грн. Крім того, у перше півріччя 2021 року у Київській області шукали спеціалістів у сферах виробництва, сільського господарства та домашнього персоналу.
Однією з найоплачуваніших робітничих професій цьогоріч стали фасадники. Їм у середньому пропонують 30 тис. грн зарплати. Пакувальникам готові платити 28 тис. грн, каменярам — 27,5 тис. грн, сортувальникам — 26 тис. грн. Штукатури мають можливість заробляти 25 тис. грн, плиточники — 22,5 тис. грн. Начальнику на будівельній ділянці готові платити 22,5 тис. грн. Стільки ж можуть заробляти комбайнери.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зарплати українців зросли на чверть
Студенти без досвіду у середньому можуть заробляти 11,2 тис. грн на місяць.
"Через високу конкуренцію абітурієнтам потрібно уже задумуватися про свою спеціалізацію для майбутньої роботи. Адже за попереднім опитуванням, 78% молоді не працюють за освітою, а опановують новий фах. За нашою аналітикою, кількість вакансій для робітничих спеціалістів збільшилася майже на 14% порівняно з минулим роком. А з розвитком підприємств потреба у таких спеціалістах буде зростати далі", — розповіла керівниця напрямку OLX Робота Марія Абдулліна.
Роботи не мають близько 1,6 млн українців. За даними Державної служби статистики, у четвертому кварталі 2020 року показник безробіття серед людей працездатного віку становив 10,1%. Українці вирішують проблему з працевлаштуванням переважно самостійно. Їдуть на заробітки за кордон, незважаючи на карантин і складнощі, які виникають під час перетину кордону.
Коментарі