Уряд затвердив середньострокову стратегію управління державним боргом на 2021-2024 роки – базовий документ щодо боргової політики України.
Стратегія розроблена з урахуванням показників, визначених законом про держбюджет України на 2021 рік та Бюджетною декларацією на 2022-2024 роки, повідомляє пресслужба Мінфіну.
Документ спрямований на мінімізацію ризиків та зниження боргового навантаження.
"Стратегія включає огляд державного боргу, порівняльний аналіз його структури та динаміки, аналіз вартості та ризиків державного боргу, на основі яких визначаються цілі управління державним боргом на середньостроковий період", - йдеться у повідомленні.
Стратегія визначає 4 основні цілі управління держборгом на наступні три роки:
• Збільшення частки державного боргу у національній валюті.
• Продовження середнього строку до погашення і забезпечення рівномірного графіка погашення державного боргу.
• Залучення довгострокового пільгового фінансування.
• Продовження розвитку міцних взаємовідносин з інвесторами та подальше удосконалення політики управління державним боргом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Борг України стрімко зростає
Стратегія містить аналіз прогнозних боргових показників, висновки щодо боргової стійкості, а також план дій на 2021-2024 роки та показники досягнення цілей — зокрема, зниження відношення обсягу державного боргу до ВВП на кінець 2024 року до 47%.
Це матиме позитивний вплив на умови державних запозичень та сприятиме інвестиційній привабливості України, резюували у Мінфіні.
На кінець січня 2021 року сукупний державний та гарантований державою борг України становив 90,74 мільярди доларів США.
На кінець вересня 2021 року сукупний державний та гарантований державою борг становив 2 445,52 млрд грн, або 92,02 млрд дол.
У листопаді Мінфін підвищив прогноз виплат за держборгом у 2022 році на 17,91 млрд грн - до 456,4 млрд грн.
Коментарі