Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну світ зіткнувся з продовольчою, паливною та фінансовою кризами.
Через це 70 країнам світу загрожує дефолт. Про це повідомив керівник ПРООН Ахім Штайнер під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі, передає WSJ.
Через війну у всьому світі підвищуються ціни на продукти та пальне. США та Європа для того, щоб стримати інфляцію, підіймають відсоткові ставки. Через це дорожчають позики для країн, які розвиваються та набралися боргів під час пандемії коронавірусу.
"Ми з усіх сил намагаємося реагувати відповідно до масштабів кризи. У багатьох країн, що розвиваються, грошей у скарбничці просто не залишилося", - зазначив Штайнер.
За його словами, висока інфляція та відсоткові ставки можуть призвести до дефолту у більш-як 70 країнах. Першою з таких вже стала Шрі-Ланка. Вона не змогла розплатитися з боргами через протести та розвал уряду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія на межі дефолту: США хочуть заблокувати РФ виплати зовнішнього боргу
"Триголова гідра енергоресурсів, продуктів і боргів" призведе до "краху сімейних доходів і державних послуг в багатьох країнах, що розвиваються", - прогнозує президент Open Society Foundations Марк Меллок Браун.
За оцінкою віцеголови S&P Global Деніела Єргіна, нинішня енергетична криза є найгіршою з часів нафтового шоку 1970-х років. Вона охопила одразу нафту, природний газ та вугілля.
Він зазначив, що високі ціни на енергоносії є причиною зростання цін на продукти, тому що 70% від їхньої вартості - це пальне.
Якщо блокада Чорного моря продовжуватиметься, зростання цін не уникнути. Від початку вторгнення Росії не було жодної значної діяльності торговельного судноплавства в Одесі. Подальша морська блокада Росії ключових портів Чорного моря припинила роботу комерційного судноплавства у цьому районі.
Коментарі