Ексклюзиви
Пʼятниця, 19 березня 2021 15:28

Хто відповідальний за пенсії в Україні - опитування

Хто відповідальний за пенсії в Україні - опитування
Більшість опитаних не вважають, що люди самі повинні заощаджувати собі на старість. Фото: unsplash

68,5% опитаних вважають, що життя в старості має забезпечувати держава та уряд. 18,8% вважають відповідальними передусім самих себе.

Водночас 47,3% українців готові на значне зменшення ЄСВ заради отримання доходів від заощаджень у майбутньому або витрат на поточні потреби, свідчать результати дослідження від Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна.

"За нинішньої солідарної пенсійної системи податки, які сплачують працівники, одразу розподіляють між пенсіонерами. Накопичувальна система передбачає, що працівник відкладає частину заробітку на власний ощадний рахунок. На цьому рахунку гроші не лише накопичуються, а й заробляють відсотки", - пояснюють у Центрі соціально-економічних досліджень CASE Україна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пенсійний вік для жінок підвищать з 1 квітня

Більшість опитаних не вважають, що люди самі мають заощаджувати собі на старість. Однак їхні відповіді на подальші запитання свідчать про краще ставлення до накопичувальної пенсійної системи, аніж до нинішньої солідарної.

Понад третина опитаних зазначили, що очікують на скорочення доходів більш як утричі. Загалом більшість респондентів очікує на відчутне скорочення доходів на пенсії - у півтора раза й більше.

З 1 квітня близько 2,7 млн пенсіонерів, які працюють, почнуть отримувати підвищені пенсії.

Зараз ви читаєте новину «Хто відповідальний за пенсії в Україні - опитування». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26738
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути