вівторок, 16 січня 2018 15:28

Фінансист пояснив, чому Україні не вигідно втрачати підтримку МВФ

Фінансист пояснив, чому Україні не вигідно втрачати підтримку МВФ
Сергій Фурса: без підтримки МВФ західні інвестори закриють будь-які програми по інвестиції в Україну. Фото: dsnews.ua

Зараз МВФ - не тільки гарант економічного добробуту України. Він - основний союзник у війні з Росією. Тому ціна розриву відносин з МВФ буде відповідною.

"Резерви Національного Банку без коштів МВФ критично малі. Дефіцит бюджету покрити не вдасться. Про вхід нових грошей мріяти не доведеться. Перше що прореагує - це курс валют. Потім буде скорочення витрат бюджету. Або, якщо його не буде, то інфляція сама скоротить реальні витрати. Девальвація гривні призведе до росту вартості імпортних товарів", - написав у Facebook інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Експерт наголосив, що Україна має діяти самостійно, а не постійно чекати міжнародної підтримки.

"Помилково сприймати МВФ як чарівника в блакитному вертольоті, який прилітає і творить чудеса. Ця інституція - не чарівник. Вона покликана рятувати, підтримувати у важку хвилину, але ніколи не зробить чогось замість нас. У 2014-2015 роках ми вийшли з економічної кризи завдяки макроекономічній стабілізації, досягнутої роботою в програмі МВФ", - каже Фурса.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не розумію шаманських танців із бубнами навколо траншів — Березовець про співпрацю з МВФ

Він додав, що Україна дійсно пройшла через девальвацію і падіння економіки, посилені війною.

"До 2014 року було накопичено критичну кількість дисбалансів, які не могли бути усунені інакше. Штучне стримування курсу гривні, величезний дефіцит бюджету, зрадлива корупція мали наслідки. І результат ми побачили в 2014 і 2015 роках. Це розплата за минулі помилки, але не катастрофа, якої вдалося уникнути завдяки програмі з МВФ", - наголосив Фурса.

Експерт зауважив, що без підтримки МВФ західні інвестори закриють будь-які програми по інвестиції в Україну. Резерви країни у такому випадку почнуть танути. Не варто буде чекати економічного зростання.

МВФ у березні 2015 року схвалив 4-річну програму кредитування економіки України EFF на $17,5 млрд. У рамках цієї програми Україна отримала від Фонду 4 кредитних транші на загальну суму $8,7 млрд.

14 грудня заступник голови департаменту комунікацій МВФ Вільям Мюррей заявив, що МВФ поки не запланував подальше виділення кредитного траншу. Оскільки не всі умови завершення перегляду були виконані українською стороною.

Зараз ви читаєте новину «Фінансист пояснив, чому Україні не вигідно втрачати підтримку МВФ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути