Запаси вугілля на українських теплоелектростанціях становлять близько 2 мільйонів тонн. На зиму потрібно 10-11 мільйонів тонн. Про це у коментарі Gazeta.ua розповів директор енергетичних програм центру Разумкова Володимир Омельченко.
"Запаси більші, ніж минулого року, але постачання знову буде значною мірою "з коліс", - говорить експерт.
Сім із 14 великих теплових електростанцій працюють на антрациті. Його добувають переважно на окупованій частині Донбасу. Решта - на вугіллі газової групи.
"На складах є 900 тисяч тонн вугілля антрацитової групи. Левова частка його зараз закуповується в Росії та у непідконтрольних районах Донбасу. Схоже за характеристиками вугілля можна було б завозити з Південно-Африканської республіки, В'єтнаму чи Казахстану. Але цим потрібно було займатися на півроку раніше. Адже потрібен час на підписання контракту, завантаження суден, доставку", - каже Володимир Омельченко.
На думку експерта, вугілля з ПАР, В'єтнаму та Казахстану не набагато дорожче від російського.
"Коли йдеться про енергетичну безпеку держави, ціна не повинна стояти на першому місці. Слід було диверсифікувати поставки, щоб якомога менше закуповувати вугілля у країни-агресора. Треба було дозавантажувати станції, що працюють на вугіллі газової групи. За рахунок цього зменшили б споживання антрациту вдвічі", - вважає Володимир Омельченко.

Нагадаємо, міністр енергетики Російської Федерації Олександр Новак заявив, що його країна може припинити постачання вугілля в Україну у відповідь на зупинку електропостачання Криму.
Коментарі