На позицію Міжнародного валютного фонду впливає не стільки ситуація в Україні, скільки ситуація в світовій економіці, оскільки він сам відчуває потребу в додатковому ресурсі, вважає виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
"МВФ сам відчуває потребу в додатковому ресурсі. Він би був не проти докапіталізувати себе на додатковий один трильйон доларів. Питання у тому – наскільки можливо вирішити це питання зараз. Я розумію, що сам Міжнародний валютний фонд знаходиться в процесі переговорів з потенційними кредиторами фонду, які можуть додати грошей в його активи, зокрема, з Росією, Китаєм, Японією, Бразилією... Враховуючи те, що МВФ сам шукає гроші і їх на всіх не вистачає, його позиція по відношенню до України буде не просто такою, як і була, а, можливо, і більш жорсткою", - сказав Устенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ пророкує ще більше уповільнення світової економіки
Він висловив думку, що під час переговорів з МВФ програма максимум для української сторони – це не лише залучення траншів, а й додаткова підтримка МВФ на випадок швидкого погіршення міжнародної економічної ситуації. Програма мінімум – оголосити, що співробітництво з МВФ буде продовжено, без чітких обіцянок, коли буде виділено черговий транш.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністри фінансів телефоном домовилися виділити МВФ 150 мільярдів євро
"Думаю, що наступний параметр, який буде обговорюватись в рамках політики, пов'язаної з державними фінансами – це питання, яке пов'язане з дефіцитом НАК "Нафтогазу", і я думаю, що вимога МВФ буде ще раз повторена з приводу необхідності підвищення тарифів. Думаю, що додаткове питання, яке буде обговорюватись – це питання, пов'язане з політикою Національного банку", - додав він.
Коментарі