За минулий рік в Україні закрилося понад 49 тисяч підприємців. Головна причина — зміни в законодавстві. Цього року підприємці продовжать закривати свій бізнес. Про це Gazeta.ua розповів економіст Олександр Охріменко.
"Головна причина закриття бізнесу — введення соціального податку, який зобов'язали платити всіх підприємців. Незалежно від того чи працює він чи ні", - каже експерт.
Обов'язковий платіж становив близько 400 гривень щомісяця. Тому, підприємці, які не мали доходу, вирішили згорнути діяльність. Цього року ця ж тенденція продовжиться ще й через введення закону про обовязкову наявність касових апаратів. Експерт переконаний, що всі, хто має справу з контрабандою, припинять свою діяльність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк дав прогноз курсу гривні в 2020 році
"Насправді в країні відкривається за рік близько 400 тисяч нових підприємств, десь стільки ж закривається, - каже Охріменко. - Проблема й у тому, що люди не задумуються, як зароблятимуть, коли відкривають підприємство. А відкрити підприємство стало дуже просто. Більшість підприємців працюють у сфері торгівлі, частина в будівництві і незначний відсоток у сфері обслуговування. Щоб існувало підприємство, треба мати товар для торгівлі. Раніше єдиний соціальний внесок підприємці, які не працювали, не сплачували, тому підприємства лише існували на папері".
За минулий рік в Україні було зареєстровано 312 211 нових фізичних осіб-підприємців, що на 15% менше, ніж у попередньому році. В першій половині 2019 року ФОП активно реєструвалися. Однак в квітні, після президентських виборів, кількість реєстрацій ФОП почала знижуватися. Усього на початок 2020 року в Україні діє 1 876 604 підприємців
Коментарі