Обіцянки уряду про дешеві кредити не втримають заробітчан. Більшість тих, хто повернувся під час карантину вимушено, поїдуть назад за кордон, говорить Gazeta.ua президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
"95 відсотків українців ніколи не задумуються над тим, щоб відкрити власну справу. Та й відкривати ресторани й бари, як рекомендує міністр економіки, неперспективно. В українців немає грошей, щоб витрачати на походи в ресторан. Відповідно, цей бізнес не окупиться", - пояснює експерт.
Нещодавно соціологічна група "Рейтинг" провела опитування 19 400 людей в 24 містах. 61% молоді від 18 до 29 років думають про те, щоб поїхати на заробітки за кордон. У віці від 39 до 49 років кожен другий хоче поїхати заробляти за кордоном. 45% всіх опитаних на запитання: "Чому ви хочете поїхати за кордон?" відповіли, що не мають достатньо грошей на нормальний рівень життя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заробітчани пояснили, чому їм нецікаві кредити від уряду
"Ніхто не має права втримувати українців, бо тим самим уряд порушує свободу пересування громадян. І ці намагання можуть закінчитися відставкою уряду. Втримати заробітчан зможе тільки зростання економіки. Більшості достатньо заробляти 600 доларів, аби залишитися в Україні. Але сьогодні немає такої зарплати. Медіанна зарплата по всіх регіонах становить 7600 гривень. Аби залишити українців удома, їм треба платити 18 тисяч гривень, з урахуванням нового курсу долара. В умовах економічної кризи зробити це неможливо", - пояснив експерт.
Уряд працює над програмою "Нові гроші", в межах якої колишнім заробітчанам видаватимуть дешеві кредити для початку власної справи в Україні. Кабмін також планує створити нові робочі місця в низці галузей - соціальній, бюджетній сферах або у "великому будівництві". Зокрема, будівництві та ремонті доріг і об'єктів соціальної інфраструктури.
Коментарі