Наступного року дефіциту солі й цукру в Україні не буде.
Українські цукрові заводи зможуть виробити 1 млн 100–150 тис. т продукту. Цього достатньо для забезпечення населення, повідомив заступник директора інституту аграрної економіки Микола Пугачов під час телемарафону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що подорожчає 2023 року: Кабмін визначив податки й акцизи
"Цього року аграрії посіяли 180 тисяч гектарів цукрового буряку. Це близько чотири п'ятих від того показника, який був 2021 року. За прогнозами інституту аграрної економіки, буде зібрано близько 7,5–7,8 мільйона тонн цукрового буряку", – розповів він.
Для виробників спирту цукру також вистачить. Але ціна на цукор може зрости на 10–12%.
"У серпні торік у Бразилії сталася непередбачувана подія – заморозки. Виникли проблеми на світовому ринку цукру з цукровою тростиною. І у світі почали зростати ціни на цукор. Буквально за рік вони зросли в усіх державах світу. В Україні цукор за темпами зростання цін став рекордсменом 2021 року – на 61,5 відсотка зросла ціна. До цього додаються проблеми, спричинені війною. Це проблеми з логістичними витратами, підвищення цін на енергоносії та пальне. У собівартості виробництва цукру саме енергоносії і пальне становлять 60–70 відсотків. Тому ціни на цукор продовжили, нехай не такий стрімкий, але певний ріст. Але ми прогнозуємо, за умови макроекономічної стабільності, зростання цін на цукор упродовж року не більш яу на 10–12 відсотків", – додав Пугачов.
У серпні споживча інфляція в річному вимірі пришвидшилася до 23,8%, у липні цей показник становив 22,2%. У місячному вимірі ціни в Україні зросли на 1,1%. Про це повідомив Національний банк.
Темпи зростання цін на непродовольчі товари зросли у серпні в річному вираженні до 16,7%.
Це зумовлено липневим коригуванням офіційного курсу гривні та обмеженим постачанням нових партій товарів, значними логістичними витратами бізнесу, вичерпанням запасів і погіршенням девальваційних очікувань.
Коментарі