Ексклюзиви
Вівторок, 07 серпня 2018 21:10

Чому контроль за грошовими переказами українців стане жорсткішим

Чому контроль за грошовими переказами українців стане жорсткішим
Експерти вважають, що люди шукатимуть шляхи, як обійти нові норми. Наприклад, передаватимуть гроші "з рук у руки" чи меншими сумами. Фото: Trust.UA

В Україні запропонували ретельніше контролювати перекази на суму понад 30 тис. грн без відкриття рахунку. У Мінфіні вважають, що такі транзакції повинні супроводжуватися повною перевіркою інформації про платника і одержувача. Йдеться про місце проживання, серію і номер паспорта, ідентифікаційний код. Це не стосується переказів менше 30 тис. грн.

"Сьогодні існує норма, за якою контролюють перекази від 15 тисяч гривень. Фактично хочуть збільшити суму. Адже чим більше транзакцій потрібно перевіряти, тим менший реальний контроль. Виходить, що ви не бачите насправді важливі перекази", - розповів Gazeta.ua економіст Борис Кушнірук.

За його словами, ті чи інші норми будуть обходити. Наприклад, надсилати кошти двома платежами по 15 тис. грн.

"Це один із елементів контролю за рухом коштів. Вже зараз чітко визначено, які дані необхідні для здійснення транзакцій понад 15 тисяч гривень. Це потрібно, щоб ідентифікувати платника. Зрозуміло, що пізніше переказані кошти перевіряють на предмет сплати відповідних податків. Нічого страшного тут не бачу. Ми прекрасно розуміємо, що звичайний громадянин не кожного дня надсилає 30 тисяч гривень. Скоріше за все, це операції бізнесового характеру", - каже економіст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки українців не мають банківського рахунку

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко зазначає, що нововведення позиціонують як спосіб боротьби з тероризмом.

"Вважаю, що це безглуздо. Для тих, хто торгує наркотиками чи займається махінаціями, ця сума маленька. Для заробітчани, які працюють напівлегально — в самий раз. Однак потім вимагати, щоб вони заплатили податки - абсурд. Все рівно люди шукатимуть обхідні маневри, щоб перераховувати гроші. Наприклад, передаватимуть кошти "з рук у руки" чи надсилати менші суми", - підсумовує експерт.

В Україні діють нові правила купівлі валюти. Тепер банки не передають інформацію про угоду в Податкову службу не залежно від суми покупки. Крім того, купівля валюти можлива без надання паспорта громадянина України. Однак це не стосується тих випадків, коли сума покупки перевищує 150 тис. грн. За новими правилами велику суму доларів замовити не можна. Клієнт може звернутися у відділення банку й купити наявну суму в іноземній валюті. Якщо вона недостатня, звернутися до іншого банку.

Зараз ви читаєте новину «Чому контроль за грошовими переказами українців стане жорсткішим». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 18799
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода