Ексклюзиви
Вівторок, 11 травня 2021 02:11

Ціни на алкоголь збираються підняти

Ціни на алкоголь збираються підняти
Ціни на алкоголь піднімуть. Фото: Кореспондент

В Україні можуть кардинально підвищити ціни на алкоголь.

Вартість пляшки, згідно з проєктом, збільшиться на 10 грн. Таке подорожчання допоможе знизити частку контрафакту, повідомляє OBOZREVATEL.

Зараз мінімальні ціни на алкоголь не відповідають реальним витратам на їх виробництво. А це призводить до того, що чесні виробники алкогольних напоїв не можуть конкурувати з сірим ринком.

Ще одна причина для підвищення мінімальних цін - спроба поліпшити ситуацію з охороною здоров'я в країні. Згідно з дослідженнями ВООЗ, приблизно кожна п'ята смерть серед осіб у віці 15-19 років і кожна четверта смерть у віковій групі 20-24 років від алкоголю. Збільшення ціни на алкогольні напої визнано однією з державних політик, яка зменшує загальне споживання і пов'язану з цим шкоду.

Обсяг тіньового ринку становить близько 25 млрд грн на рік. Переважно підробляють міцні недорогі напої. Приблизно 70% нелегального ринку займає міцний алкоголь (горілка), 27% - вина і 3% - пиво. Якщо алкоголь коштує менше встановленої ціни, це однозначно фальсифікат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому погіршується пам'ять: 5 найпоширеніших причин

Радянська влада постійно заявляла про боротьбу з алкоголізмом в країні. Однак насправді робила все, щоб народ спивався. Для цього в СРСР існувала ціла мережа вино-горілчаних магазинів.

Зараз ви читаєте новину «Ціни на алкоголь збираються підняти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26717
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути