У червні 2022 року ціни на пальне в Україні зросли майже вдвічі в порівнянні з 2021-м.
Це пов'язано зі зростанням витрат на логістику через російські обстріли, блокування портів і високі ціни на нафту. Про це йдеться в Інфляційному звіті Національного банку України за липень 2022 року.
Зростання цін стримало зниження ПДВ і скасування акцизу на пальне в другій половині березня. У травні уряд тимчасово зупинив державне регулювання цін на бензин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ вперше з початку війни підняв офіційний курс долара: що з євро
"Хоча ситуація на ринку пального в Україні покращиться ближче до осені, коли підпишуть довгострокові контракти з іноземними постачальниками, ціни вже стабілізувалися, хоча й на високому рівні", – ідеться в документі.
НБУ прогнозує зростання ціни на пальне й наступного року. Можливе зниження світових цін на нафту, імовірно, нівелюється потребою повернути систему оподаткування пального на довоєнний рівень.
"Висока вартість пального підживлюватиме загальну інфляцію через вторинні ефекти, зокрема через подорожчання транспортних послуг, а також собівартість інших товарів і послуг", – зазначають в НБУ.
В Україну залізницею почали завозити нафтопродукти з Литви в обхід Білорусі.
Пальне, яке виробляє підприємство Orlen Lietuva, входить до структури польського концерну Orlen.
Зараз пальне вже перевозять тричі на тиждень. Маршрут пролягає між терміналами "Моцкава" (Литва) і "Тракішки" (Польща). З Польщі в Україну пальне везуть через пункт пропуску "Ягодин". У перевезеннях бере участь Укрзалізниця.
Коментарі