Банківська система України готова до функціонування без готівки.
Проте жодна країна світу ще не має такого досвіду, і певний обсяг готівки все ж повинен бути в обігу. Про це повідомила перша заступниця голови Національного банку Катерина Рожкова на прес-брифінгу під час презентації Звіту про фінансову стабільність, зазначивши при цьому, що банківська система з точки зору інклюзії та безперервності до цього готова.
"Банківська система, я думаю, до цього готова. Технології сьогодні дозволяють навіть, умовно кажучи, на ринку перекинути з картки на картку гроші або розрахуватись через вбудований в телефон апарат розрахунковий. Банківська система з точки зору технології, з точки зору інклюзії та безперервності до цього готова. Чи готова до цього Україна?", – сказала Рожкова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обмінникам наказали приймати стару та зношену валюту
Перша заступниця голови НБУ зазначила, що не знає жодної країни в світі, яка б повністю відмовилась від готівки.
"Більше того, навіть в суперрозвинених європейських країнах зберігається певний обсяг готівки в обігу. І я знаю були негативні якісь навіть практики, коли цей обсяг готівки скорочувався до мінімальних рівнів, і населенню це не подобалось", – сказала Рожкова.
За її словами, оскільки такої практики в світі немає і все ж якась частина готівки має бути в обігу, Україна має прагнути до збільшення безготівкових розрахунків.
"Тому що вони є більш дешевими для банків, для бізнесу і для населення, врешті-решт. Але я не впевнена, що ми можемо заявляти, що можемо забезпечувати нульовий обсяг готівки в обігу", – наголосила Рожкова.
Національний банк України на 28 червня встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 грн. Він не змінювався з 21 липня 2022 року.
Євро за добу підвищився одразу на 10 коп. і коштує 40,02 грн, повідомляє сайт НБУ.
Офіційний курс польського злотого виріс на 5 коп. від рівня попереднього дня і становить 9,04 грн.
Коментарі