Ексклюзиви
Вівторок, 18 лютого 2020 18:25

Яку пенсію може заробити українець у Польщі

Яку пенсію може заробити українець у Польщі
Мінімальна пенсія у Польщі становить 7560 грнpixabay.com

Українець, який поїхав до Польщі і працює там офіційно, може претендувати на пенсію, розповів Gazeta.ua консультант Сергій Дядечко.

"Між Україною і Польщею діє угода. Стаж в одній з країн може бути врахований в іншій для нарахування пенсії. Облік відбувається за принципом 1 до 1. Однак, якщо ви плануєте йти на пенсію у Польщі за віком, то стаж не має значення", - каже Дядечко.

За польськими законами, таке правило актуальне тільки для осіб, які народилися до 1.01.1949.

"Для інших українців пенсія буде нараховуватись по-іншому. Все, що ви перерахували в пенсійний фонд за час роботи в Польщі, буде розділене на середню тривалість життя. Параметр "середньої тривалості" публікується щорічно, і може варіюватися. Це відповідно впливає на розмір пенсії", - додає експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні обіцяють створити мільйон нових робочих місць

Облік українського стажу може бути не потрібен, якщо розмір польської пенсії покриватиме мінімум. При виплатах менше мінімальних, можна розраховувати на доплати за період роботи на українських підприємствах. Але в розмірі, встановленому законодавством України. Оформляти переведення української пенсії до Польщі необхідно через польський пенсійний фонд (ZUS).

"Іноземець повідомляє в ZUS про необхідність отримувати українську пенсію на польський банківський рахунок. Подається спеціальна заява, надаються документи про український стаж, реквізити рахунку. ZUS сам врегулює питання переведення пенсії", - говорить Сергій Дядечко.

Головною умовою під час отримання пенсії є проживання в Польщі. Міждержавні домовленості двосторонні. Стаж роботи в Польщі враховується і Україною.

Мінімальна пенсія у Польщі становить 7560 грн. Є громадяни, що отримують понад 100 тис. грн. Розмір пенсії залежить не лише від стажу і сплати внесків, також від початкового капіталу і страхування у загальній системі, добровільного поповнення власних пенсійних рахунків.

Зараз ви читаєте новину «Яку пенсію може заробити українець у Польщі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 23952
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода