Україна могла б створити великі підприємства з розробки програмного забезпечення. Таку думку у журналі "Країна" висловив економіст Богдан Гаврилишин.
"Мали дуже конкретну пропозицію в 1992-1993 роках. Це були двоє представників компанії Apple. Вони швидко зрозуміли, що в Україні є багато людей із чудовою математичною освітою. Проаналізували все у штаб-квартирі, склали план і вийшли на мене. Я був у контакті з Інститутом кібернетики ще з 1971-го. В Apple сказали: ми привозимо потрібні комп'ютери, найсучасніші, та організуємо курси. Після чого процес можна буде запустити", - розповів він.
Гаврилишин зауважив, що все це зійшло нанівець.
"По-перше, через те, що в нас тоді дуже мало хто знав англійську мову. А по-друге, люди зовсім не мали бізнесового мислення. Хотіли якийсь план, рознарядку згори щодо того, хто що робить", - підкреслив економіст.
"Українці бізнесу традиційно ніколи не мали. Ним тут найбільше займалися євреї – і в цьому, звісно, не вина їхня, а мудрість. Уміють це добре робити. Українці ж – або хлібороби, або інтелігенція. Учитель, юрист, священик. А вирішувати – це не наше. Хоча це не генетична, а лише культурна особливість", - наголосив він.
Які ділянки промисловості втратила Україна після розпаду СРСР Богдан Гаврилишин розповість у новому номері журналу "Країна" № 35 (88) за 16 вересня 2011 року.
Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.
Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.
Коментарі
1