За даними соцопитування, 30% українців бачать наступ на свободу слова, 33% вважають, що в Україні забагато прокремлівських ЗМІ, а 38% не мають визначеної думки з цього питання.
Такі дані опитування, проведеного в лютому Київським міжнародним інститутом соціології за фінансування Міністерства іноземних справ Данії ("Даніда") та NED (США) оприлюднив "Детектор Медіа".
Крім того, українці не підтримують введені обмежувальні заходи щодо російського контенту:
- 44% не підтримують заборони російських телеканалів (підтримують – 37%);
- 46% не підтримують заборони російських соціальних мереж (підтримують – 30%),
- 53% не підтримують заборони окремих артистів і російських фільмів (підтримують – 29%).
Найбільше підтримують заходи керівництва щодо обмежень на заході України.
Заборону на російські серіали/соціальні мережі/російських артистів підтримують на заході України лише трохи більше половини населення (52-56%).
Уже в центрі України щодо заборони російських каналів переважає підтримка рішення, то у випадку серіалів, артистів і соціальних мереж більшість проти такого кроку.
На півдні і сході більшість – проти обмежувальних заходів на російські телеканали, серіали/артистів й соцмережі.
Між тим, запровадження квот на українську мову на радіо і ТБ підтримують 33% українців, не підтримують – 43%.
"Підтримка квот знижується із заходу на схід: якщо серед жителів західних областей 50% прихильно ставляться до цього (проти – 24%), то вже в центрі – 36% (проти 39%)", - йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Соціологи показали, як українці ставляться до війни на Донбасі
Зазначається, що на півдні і сході України більшість населення (57% і 67%) виступає проти запровадження квот (а підтримують – відповідно, 22% і 14%).
Всеукраїнське опитування проводилося 5-21 лютого. Опитали 2043 респондентів, які проживають у 110 населених пунктах України. Їх опитували у домівках респондентів із використанням планшетів.
Вибірка стратифікована, чотириступенева. До вибірки не включали окуповані території сходу та Крим. Статистична похибка – до 3,3%.
Венеціанська комісія порекомендувала популяризувати державну мову в Україні. Нацменшинам України потрібно адаптуватися до нових мовних статтей закону про освіту. Про це у своєму зверненні до президента України заявила письменниця Лариса Ніцой.
Коментарі