Генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала повідомлення до Міжнародного кримінального суду про "паради військовополонених" і руйнування мостів на Донбасі.
Вона провела перше засідання Міжнародної ради експертів щодо злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту за участю її іноземних членів, написала вона у Facebook.
"Цей дорадчий орган зробить нас ефективнішими в розслідуванні й притягненні до відповідальності за воєнні злочини й злочини проти людяності в окупованих Криму й Донбасі", - написала Венедіктова.
Подання стосується проведення окупантами "парадів військовополонених". В офісі генпрокурора звернули увагу на "парад" 24 серпня 2014 року, учасниками якого стали 53 полонених, захоплення в полон 101 військовослужбовця батальйону "Донбас" і "марш" 22 січня 2015-го, учасниками якого стали 20 полонених військових.
"Наших бійців привселюдно водили окупованим Донецьком під камери російських ЗМІ. До них застосовували фізичне насильство з метою публічного покарання і зображення для преси їхнього безпорадного стану. Військовополоненим постійно погрожували вбивством, а присутність озброєних учасників незаконних збройних формувань на "парадах" ще більше переконувало їх, що погрози реалізують", - пише Венедіктова.
Прокурори вважають, що ці факти мають попередньо кваліфікувати за статтею - Посягання на людську гідність, у частині образливого й принизливого поводження Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
Інше повідомлення стосується руйнування мостів у Донецькій і Луганській областях України. Вказали про 43 інциденти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Полонені на Донбасі пережили групове зґвалтування. Забирали людей без геніталій" - Геращенко
Міжнародний кримінальний суд має юрисдикцію щодо відкриття розслідування воєнних злочинів.
У Гаазі Арбітражний трибунал розпочав слухання щодо юрисдикції у справі України проти Росії щодо захоплення кораблів у Керчинській затоці. У листопаді 2018 року Росія захопила українські судна "Нікополь", "Бердянськ", "Яни-Капу" і 24 українських моряків.
Коментарі