Телевишка і ретранслятор, що передає російські телеканали на звільнені території, розташовані за 2 км від міста Красногорівки, що на на лінії зіткнення.
Про це Gazeta.ua розповідає місцевий мешканець Микола Петрович.
Через постійні обстріли в п'ятиповерхівці на околиці міста він залишився єдиним мешканцем. Решта квартир у будинку згоріли й обвалились.
"Сепаратисти виходять стріляти, як на полігон. Виїжджають, як у тирі стріляють, - розповідає чоловік. За два роки ніхто так і не дав мені відповідь - чому діє ця телевишка. А я скажу - бо вона належить Рінату Ахметову. Передає 30 російських каналів і два сепаратиських. Українські взагалі не тягнуть. А наша стоїть невідомо де. Що в Україні немає можливості підірвати її?" - каже Микола Петрович.
Красногорівка розташована за 5 км від столиці Донбасу на лінії зіткнення. Постійно потерпає від обстрілів.
59-річний чоловік живе на другому поверсі. Отримав тут квартиру 1990 року. Після обстрілу в серпні торік у будинку обвалились і вигоріли два під'їзди.
"При кожному обстрілі будинок ходуном ходить і трясеться. Вже думаю, що коли складеться, то виїду звідси. Я тут живу давно, усіх знаю. А тепер це руїни, в які небезпечно заходити", - розповідає він.
Поліцейські з опорного пункту Красногорівки добре знають чоловіка. Кажуть, на нього вчинили два замахи сепаратисти.
"Петрович - афганець, багато чого в житті побачив. І він не здається ні перед чим. Я оце б хотів запросити сюди Надію Савченко. Нехай не в Раді босою ходить, а сюди приїде і походить. До Петровича нехай зайде на чай", - каже доброволець Валерій на позивний "Ярмол".
Микола Петрович розповідає, що опалює квартиру буржуйкою. Дрова ріже прямо у дворі. Води в будівлі немає.
"Мене більше турбує те, що сюди ніхто не приїжджає. Немає кому навіть запитання поставити - чому ніхто тут нічого не робить. Мені цікаво, як Надія Савченко і решта депутатів дивляться в очі матерям тих хлопців, які загинули на війні. Я не кажу за всю лінію зіткнення, а тих, хто загинув від обстрілів. Вони хоч раз дивилися їм в очі?" - додає він.
До війни у Красногорівці жили 15 тис. людей. Місто бойовики захопили навесні 2014-го. Звільнене українськими військами 1 серпня 2014 року. Під час бою за райвідділ міліції загинув солдат Роман Власюк. У його БТР влучив снаряд.
Сьогодні у місті мешкає близько 5 тис. людей. Залишилися дві школи з п'яти. Працює кілька магазинів. Є поліція та військово-цивільна адміністрація. Шахти закриті, оскільки розташовані на окупованій території.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Місцевих кликали на Майдан і на війну, але вони завжди казали "мы работаем" - доброволець
Зараз від його будинку до найближчих позицій бойовиків - 1,5 км. Щоночі чути, як з їхніх позицій стріляє артилерія.
Коментарі