У невизнаних ДНР і ЛНР не вистачає ліків. Ті, що завозять із Росії, - сумнівного складу й не завжди є на полицях аптек.
"Матері на ногу впав шматок бетону, - розповідає луганчанка Яна, - У нас в аптечці був тільки йод. Поки лікар оглядав маму в лікарні, настала ніч. Цілодобова аптека одна на все місто. Приїхала туди, а зі списку в десять позицій мені дали тільки два препарати. Вранці об'їздила усі, які були в Луганську. Ліки виписали з українськими назвами, а в аптеці пропонували російські. Переконували, що діють так само, як і українські й на назву не треба звертати увагу. Мені це все обійшлося у кілька зарплат.
Коли робила щеплення дитині, то вакцина нічого не коштувала. Її привезли "гуманітаркою". Але за рукавички, шприц, вату і спирт я заплатила в кабінеті. Був ще варіант самостійно купити й принести в лікарню".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Це - геноцид" - розповіли про медицину в анексованому Криму
"80 відсотків ліків на окупованих територіях російські, - каже експерт 46-річний Дмитро Снєгирьов, - Їх постачають із фармакологічних фірм у Ростові-на Дону, Воронежі та Москві. В "республіки" завозять гуманітарні конвої. Більше того, ЛНР цілком легально під замовлення закупає в України седативні препарати та ліки для реабілітації після важких операцій. "Луганськ-Фармація" у ЛНР та "Стірол" у ДНР намагаються налагодити власне виробництво ліків, але безуспішно".
Раніше у мережі опублікували фото керченського пологового будинку. Там немає води й обдерті стіни. А в дитячій лікарні Ялти не обробляють палати після хворих.
Коментарі
1