Ексклюзиви
Четвер, 08 листопада 2012 02:23

Збірник про Голодомор 1932-1933 років видали в Канаді

Збірник про Голодомор 1932-1933 років видали в Канаді
ФОТО: ukrainianvancouver.com

У канадському Університеті Альберти вийшов з друку збірник про Голодомор 1932-1933 років в Україні. "Хрестоматія Голодомору" ("The Holodomor Reader"), який містить ключові джерела і матеріали, багато з яких раніше ніколи не видавалися на англійській мові.

Книга складається з шести розділів у вигляді статей з широким поясненням: наукові та правові оцінки; висновки судів і резолюції; свідчення очевидців і спогади; свідчення живих свідків, їх щоденники і листи; документи СРСР, України, Англії, Німеччини, Італії та Польщі; літературні твори.

Кожен розділ містить передмова із зауваженнями, які описують контент. Разом з тим книга також має довідник для подальшого вивчення матеріалу і карту. Автори книги - професор політичних наук Ратґерського університету (США), спеціаліст по Україні, Росії і СРСР Олександр Мотиль і заступник директора Канадського інституту українських наук Університету Альберти (Канада) Богдан Клід.

"Крім того, що ця книга проливає світло на цю людську катастрофу, масштаби якої не були відомі до розпаду Радянського Союзу, вона дає достатньо доказів того, щоб визнати Голодомор геноцидом, зробленим Сталіним і його підлеглими", - йдеться у передмові збірки. Історик Володимир В'ятрович, член Громадського комітету пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні, відзначив: "Українськими істориками та юристами проведена велика робота по розшуку матеріалів, що висвітлюють організацію і наслідки Голодомору, підготовлені серйозні аналітичні роботи, які відтворюють його хід, обґрунтовують його оцінку як геноциду. Результати цієї роботи сьогодні ще мало відомі поза межами нашої країни. Тому англомовне видання, яке містить матеріали з перших джерел і дослідження, є гарним способом відкрити страшну правду про Голодомор світу". Він підкреслив, що поява цієї книги свідчить про зростання інтересу західних науковців до історії Голодомору. Зокрема, В'ятрович нагадав, що цій темі присвятили свої книги відомі дослідники Норман Наймарк і Тімоті Снайдер.

Зараз ви читаєте новину «Збірник про Голодомор 1932-1933 років видали в Канаді». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 90
Голосування Який найцікавіший музичний альбом українських виконавців початку 2021 року?
  • Святослав Вакарчук - "Оранжерея"
  • Джамала - "Ми"
  • Kalush - Hotin
  • Dakh Daughters - Make Up
  • Курган - "Квантовий Суржик"
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути