Вівторок, 05 квітня 2011 12:51

Заступниця Кулиняка повторила ляп Януковича з Чеховим

Заступниця Кулиняка повторила ляп Януковича з Чеховим

Заступниця міністра культури Вікторія Ліснича назвала письменника Олеся Гончара поетом. Це сталося вчора під час вручення премії імені Гончара у столичному Будинку письменників.

"Сьогодні ми вручаємо премію імені видатного українського поета Олеся Гончара. Її заснували 1997 року. Стати її лауреатом - це більше, ніж почесно. Своїм життям і творчістю Олесь Терентійович зумів яскраво заявити про себе. Пам'ятаю його закоханим у життя, чесним і відданим своїй Батьківщині", - сказала вона.

"Я відношу себе до патріотів України і хочу сказати, що наша мова заслуговує на те, щоб бути єдиною державною мовою", - додала Ліснича.

На врученні премії була присутня вдова Олеся Гончара - Валентина Данилівна. Після ляпу Лісничої вона опустила вниз очі, перезирнулася з головою спілки письменників Володимиром Яворівським. Люди в залі почали перешіптуватися. Заступився за Лісничу поет Іван Драч.

"Заступниця міністра назвала Олеся Гончара поетом. Це - велика і свята правда. Вікторія Ліснича розкрила ще одну грань його таланту", - зауважив він.

Премію ім. Гончара заснував німецький меценат Дітер Каренберг разом з дружиною письменницею Тетяною Куштевською 1996 року. На конкурс приймають твори україномовних авторів, віком до 30 років. Переможців обирають у 5 номінаціях: проза, цикл оповідань, поезія та літературознавча праця, присвячена творчості Олеся Гончара.

Нагороду здобув полтавчанин Микола Степаненко за 3-томне дослідження про Олеся Гончара, Ірина Якубовська за рукопис роману "Крик мертвого", Олександра Пасько за роман "Портал", Катерина Міщук за дослідження про роль пісні у творчості Гончара та Вікторія Тищенко за збірку "Якби зорі вміли співати".

Лауреати отримали від 100 до 400 євро.

Нагадаємо, на початку 2010 року Віктор Янукович в ефірі держтелерадікомпанії "Крим" назвав російського письменника Антона Чехова "великим поетом".

Зараз ви читаєте новину «Заступниця Кулиняка повторила ляп Януковича з Чеховим». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

9

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1633
Голосування Який спецрежим запровадити для артистів, які гастролюють у Росії?
  • Штраф
  • Гастрольний збір. Гроші скеровувати на потреби ЗСУ
  • Недопуск до теле- та радіоефірів
  • Маркування афіш, що виступає гастролер у РФ
  • Обмеження виступати на найбільших майданчиках
  • Заборона виступів в Україні
Переглянути
Погода