14 цитат Тараса Шевченка стріт-арт художник Єжи Коноп'є зашифрував у к'ю-ар коди(QR-code). Тепер близько 888 аркушів із закодованими віршами Кобзаря висять на дошках оголошень у Києві.
"Розвішував роботи сам: частину тиждень тому, другу частину у ніч з понеділка на вівторок. Обклеїв вздовж і поперек весь Поділ, усю вулицю Велику Васильківську, Антоновича, трохи на вул. Саксаганського, трохи на Нивках і Сирці. Обирав ті вулиці, де ходить багато людей. Заклеїв Шевченком не тільки оголошення про оренду квартир, але й такі, що пропонували різні кредити і ворожіння," - розповідає Єжи. "Зашифрований Шевченко - це інтерактив, загравання із перехожими, спосіб запропонувати людям подумати, що там написано. Є люди, які одразу розуміють, сканують код телефоном і читають. Є такі, які не знають, що це означає. Якось їхав у метро, мав із собою ці аркуші, вкладав у рекламні віконця у вагоні. Хлопець молодший за мене підійшов і запитав, що це таке. Я відсканував код своїм телефоном, дав прочитати цитату - йому дуже сподобалась ідея. QR-код це частина сучасного життя, для споживацького суспільства ці коди звичні і знайомі, тому у мене - Шевченко у сучасній обгортці. Найбільше часу зайняло розклеювання аркушів - працював більше 10 годин і витратив близько літра клею. Поки клеїв вночі, стомився під ранок, приліг на лавці на бульварі Шевченка відпочити. Недалеко від мене лежала і відпочивала пара молодих людей - це справжня міська романтика."
Митець Єжи Коноп'є вже не вперше креативно працює із текстами Тараса Шевченка. Раніше цього року він розклеїв на дошках у вигляді оголошень вірш "Кохайтеся чорноброві", на парканах у тій самій манері розвісив "Садок вишневий коло хати". Усі ці акції художник присвятив 200-літньому ювілею Шевченка.
Коментарі