четвер, 17 травня 2012 09:42

Студенти в українських вишах розплачуються не лише грошима, але й тілом

Студенти в українських вишах розплачуються не лише грошима, але й тілом
Фото: sumno.com

В українських вишах поширені хабарництво, блат, цінні подарунки і сексуальні послуги. При цьому 43% студентів до проявів корупції ставляться лояльно, вважаючи її способом вирішення проблем і невід'ємною частиною життя. Такі невтішні дані Україна представила на засіданні групи держав Ради Європи по боротьбі з корупцією (GRECO) в Страсбурзі, пише КоммерсантЪ-Україна.

У досліджені, зокрема, констатується, що в українських вищих навчальних закладах корупція є "системною і укоріненою". Там застосовуються різні способи винагороди за корупційні послуги, а в корупційні схеми залучені мережі посередників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Студентки протестували проти секс-туризму

Протягом останнього року, за даними звіту, про факти корупції у вишах відкрито заявили 19% респондентів, але зустрічалися з цим явищем 73% опитаних. Так, під час подання документів до закладу продаються і купуються фальшиві довідки пільговиків, а під час навчання здійснюється купівля та продаж позитивних оцінок на іспитах, заліках і при захисті курсових або дипломних робіт.

Хабарі, цінні подарунки та блат студенти та їхні батьки використовують для отримання довідок, дипломів, рекомендацій і місць в гуртожитках, а також для вступу в аспірантуру, докторантуру та присвоєння наукових ступенів.

"Вищий навчальний заклад в обласному центрі з середньою чисельністю студентів у 5 тис. може генерувати обіг корупційних коштів в розмірі близько 2 млн доларів на рік", - йдеться в документі. Примітно, що самі студенти демонструють лояльність до фактів корупції: 32% з них вважають її "способом вирішення проблем", 11% - "невід'ємною частиною життя".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Студентки в Фінляндії найчастіше знімають житло в обмін на інтим-послуги

Окрім іншого, 76% опитаних заявили, що їм відомі випадки, коли студентки або студенти як "винагороду" надавали сексуальні послуги. Утім, експерти запевняють, що такі факти вкрай рідкісні, оскільки будь-яка інформація миттєво стає надбанням громадськості і псує репутацію.

В Міністерстві освіти коментувати результати дослідження відмовилися, пославшись на відсутність профільних фахівців.

Документ був підготовлений Харківським інститутом прикладних гуманітарних досліджень за даними правоохоронних органів, Державної служби статистики, соціологів, а також опитувань понад 2 тис. студентів і викладачів вишів.

У квітні Міністерство юстиції оприлюднило звіт про рівень корупції в Україні. Документ міністерство склало вперше. Згідно зі звітом, українці найчастіше стикалися з корупцією у спілкуванні з міліціонерами, під час розгляду справ у судах, у сфері охорони здоров'я та освіти. Водночас дані Мін'юсту свідчать, що 83% населення України вважають факт давання хабара нормальним явищем.

Зараз ви читаєте новину «Студенти в українських вишах розплачуються не лише грошима, але й тілом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути