Фестиваль українського духу "Бандерштат" проходить у селі Рованці, що в передмісті Луцька, 4-6 серпня. Gazeta.ua підготував добірку найцікавіших подій, коментарів та курйозів другого дня масових гулянок.
"Як виявилось, у нас ще є багато незайманого поля, де можна було щось поставити, - каже арт-директор фестивалю та вокаліст гурту "Фіолет" Сергій Мартинюк. - Хоча мені подобається, що ми сюди не насунули всілякого китайського барахла. Тут травичка, чистота. Їжа є, книги є, одяг є, душі є, біотуалети є, наметове містечко з дровами є, музики – до хріна. Втім, мені б хотілося ще більше розваг. У нас в луцькому центральному парку є туристична доріжка, встановлена на деревах, от щось подібне і нам би не завадило".
На фестиваль у чорному вбранні приїхала в.о обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Говорить з сильним акцентом про медреформу:
"Мене журналісти постійно питають, чому ви вже більше року в.о міністра охорони здоров'я? Я сама не знаю. Це якась дивовижа. Є багато міфів про медичну реформу. Це не правда, що ми закриваємо усі лікарні і виганяємо з роботи лікарів. Будуть створені госпітальні округи. Тобто лікарні стануть ближчими до кожного з нас".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Дайте більше світла в зал, хай буде видно гівнюків, які не танцюють" – фоторепортаж з "Бандерштату"
Міністр каже, що тема Бандери і УПА їй дуже близька.
"Мій батько у 7-річному віці зі своїм дідом, який був католицьким священиком, ходив по лісах івано-франківщини. Вони відспівували та хоронили "упівців", яких замордувала совєтська влада. Мої батьки, як і батьки моїх батьків, вимушені були виїхати з України, щоб не бути заарештованими. Коли 11-ріною, десь у 1970-х, я знову приїхала в Україну, то побачила, як совєти змінили країну і людей. Все прогнулося під тиском системи. Люди були не вільними, а пригнобленими. І тільки коли Україна отримала незалежність, ми почали мінятися".
Поки більшість учасників фестивалю насолоджується виступами улюблених гуртів, дехто грає у фрисбі. Екстравагантна "бандерштатівка" під головною сценою фестивалю танцює, зробивши корону з кавуна.
"Я трохи згорів на спині і плечах, – каже Роман зі Львова. Волонтери мені порадили піди до місцевого медпункту. Там симпатичні дівчата, вони-то і намажуть мене сонцезахисним кремом, – сміється.
Другого дня "Бандерштату" хедлайнером тихої сцени став український інді-рок-гурт "Vivienne Mort".
Виступ, однак минув не без перешкод. Вихід колективу на сцену затримався у зв'язку з технічними причинами приблизно на 20 хвилин. Гурт проспівав відомі композиції - "Лети", "Пташечка", "Сліди маленьких рук" і "Риба".
Письменник Макс Кідрук зауважив, що література не повинна поділятися лише на високу та низьку.
"Мій новий роман міститиме елементи містики та ситуативного хорору, - розповідає він. - Це історія з подвійним дном, яка зачіпає багато тем, наприклад, тему підліткового булінгу (травлі підлітків у школах - Gazeta.ua), проблема спілкування батьків і дітей, тему підліткового ескапізму – бажання втекти від реальності. У новому романі непоказний чотирнадцятирічний хлопчик Марк, чиї батьки переїхали в нову квартиру. Він навчається в школі, де з нього знущаються. Школяр дуже начитаний, тому що дід-моряк дає йому різноманітні книги. Читання цих книг сформувало у нього непритаманне для підлітка раціоналістичне бачення світу. Марк знайомий з дівчиною з паралельного класу. На відміну від хлопця, вона вірить в астрологію і паралельні світи. О третій годині ночі вони переписуються у соцмережах. Дівчинка каже, що паралельні світи існують, переконує Марка – ліфт багатоповерхівки є порталом у паралельний світ і пропонує хлопцю проїхати поверхами у певній послідовності, що дозволить йому зазирнути у моторошне потойбіччя. Уривок, у якому йдеться про цей епізод, Макс Кідрук зачитав слухачам гутіркової сцени. За словами письменника, його нова книга вийде друком наприкінці серпня.
"Дехто справляє природні потреби в кущі або ж у той самий Стир, – каже засмучено дівчина Оксана. Одягнена у легке довге плаття, "щоб не згоріти". На голові у неї – бриль, а в руці – віяло, яким дівчина щосили відмахується від бджіл, що літають біля ятки з лимонадом. – Ото культура. Дарма я на зняла на камеру, можна було б викласти в YouTube. Хай би люди бачили героїв нашого часу".
Ведуча фестивалю Вікторія Жуковська зі сцени поспівчувала всім жінкам, які взули підбори і загрузли у землі. За її словами, у соцмережах лучани скаржаться на шум: "Бандерштат" – це візитівка нашого міста. І раз на рік, все-таки можна трохи потерпіти. У понеділок нас уже не буде", – каже вона. Зі сцени оголошує список знайдених на території фестивалю речей. Серед іншого, ключі, гаманці і мобільний телефон.
На головній музичній сцені 5 серпня виступили гурти "Натоліч", "Патроничі", Arlett", "Жадан і собаки" та "Фіолет".
Хедлайнером музичної сцени другого фестивального дня став гурт "Бумбокс". Також виступили такі гурти, як "All Faces Down" з Австрії та "Жадан і Собаки". Феєрично проспівав гурт "Скрябін". Солістка Ольга Лізгунова, більш відома за участю в колективі "Пающіє труси", перетворила свій музичний виступ у справжнє шоу. Артистка тричі переодягалася, і завершила співи, виливши на себе пляшку мінеральної води. Що з цього вийшло – дивіться у нашій галереї.
Коментарі