четвер, 09 березня 2017 23:23

"Шевченко - перша українська поп-зірка" - Тарас Чубай
7

 В "Українському домі" відбулася дискусійна платформа
Фото: Анатолій Гаєвський
 В "Українському домі" відбулася дискусійна платформа
 В "Українському домі" відбулася дискусійна платформа
 В "Українському домі" відбулася дискусійна платформа
 В "Українському домі" відбулася дискусійна платформа

9 березня в київському "Українському домі" відбулася дискусійна платформа "Шевченко: Мова. Держава. Нація". Захід приурочений до 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Свої думки на цю тему висловлювали поет Іван Драч, міністр культури Євген Нищук, вокаліст гурту "Плач Єремії" Тарас Чубай, арт-директорка мережі книгарень "Є" Анастасія Левкова, доктор економічних наук та лідер Аграрної партії Віталій Скоцик. Аудиторія - студенти з Рівного, Житомира, Вінниці, Одеси, Полтави та Чернігова.

"В одному вірші Шевченка може міститися повна картина проблем нинішньої України. В ньому ж автор дає пораду, як діяти: єдність, освіта, очищення країни від злочинців у владі. У його творах дуже точно сформульована ціла програма дій. Її мають оцінити не лише культурологи, а й політики та економісти. Тому ми вже другий рік поспіль підтримуємо проведення відкритих дискусій у шевченківські дні", - говорить Віталій Скоцик.

Дискусія була розбита на три 15-хвилинні блоки. Обговорювали влив постаті Шевченка на сучасну мовну, політичну та соціальну ситуацію в Україні. Скоцик розповів, як виступаючи в різних регіонах країни питав, на якій мові ліпше спілкуватись. Не обрали українську тільки гагаузи в Придунайській Бесарабії. Попросили виступати російською.

"У нас раніше часто під час виборів виносили на поверхню мовне питання. Партії розповідали, які ми різні. Зараз маємо захистити свою спільність. Мова має бути у побуті. Для цього хочемо підтримувати зйомки українських серіалів. Телеканали мають свої гроші й можуть знімати самі. Не роблять цього, бо не вигідно. Знімають типові російськомовні серіали й продають країні-агресору. Цього року маємо достатнє фінансування й будемо знімати своє", - каже Євген Нищук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 найпопулярніших віршів Тараса Шевченка

Іван Драч зачитав власного вірша "Виклик". У березні цього року поету присвоїли звання почесного доктора Київського національно університету ім. Т.Г. Шевченка. 1961 року його відрахували з цього ж університету за політичні погляди.

"Треба менше лицемірства. Приходжу виступати в Києво-Могилянську академію - всі україномовні. Виходжу на вулицю біля неї - кожен другий чеше російською. Що говорити про звичайних людей, якщо навіть урядовці не справляються. Щоб українською заговорили всі, треба всього лише в Верховну раду привести перекладача. Хай всіх слуг народу, хто не володіє державною, прилюдно перекладають", - каже Іван Драч.

Після дискусії для учасників пройшов концерт за участі співачки Тоні Матвієнко та гурту "Плач Єремії". Гурт презентував нову пісню на вірші Кобзаря "Реве та стогне Дніпр широкий". Пісню "Мова гайова" вокаліст співав разом із залом. Після концерту, виходячи з залу, студенти наспівували слова з композиції "Лента за лентою".

"Тарас Шевченко - перша українська поп-зірка. Його запрошувала до себе на прийоми знать. Його вірші російські панночки переписували собі від руки. Це була дійсно популярна людина й хіпстер свого часу. Свою знамениту фотографію у смушевій шапці він зробив для жарту. Не можна на нього дивитись, як на зашкарублий пам'ятник. Я дуже давно хотів зробити пісню з його поезії. Не міг підібратися. Хотів, щоб вона звучала сучасно й несла просвітницьку ідею. Зробив її відразу на англійській та українській мові. Бо Кобзар казав, щоб і чужого навчались, і й свого не цурались", - каже Тарас Чубай.

Через відео-зв'язок участь брали студенти зі Львова, Черкас та Острога. Читали вірші й передавали вітання. Організували захід державне підприємство "Український дім" і мистецьке агентство "Арт Велес" за підтримки Аграрної партії. В холі відбулася виставка-конкурс дитячих художніх робіт "Україна – моя земля!".

Щороку в Україні відзначають "Шевченківські дні" 9 і 10 березня, які потрапляють на роковин народження і смерті поета. В столиці та інших містах України пройдуть акції, присвячені пам'яті поета.

Зараз ви читаєте новину «"Шевченко - перша українська поп-зірка" - Тарас Чубай». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі