Четвер, 13 березня 2014 18:14

Професор Володимир Сергійчук судитиметься через книжку, якої не писав

Професор Володимир Сергійчук судитиметься через книжку, якої не писав

Професор університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук збирається судитися з людьми, які від його імені друкують підручники з викривленнням історією України. Про це історик заявив в коментарі  Gazeta.ua

Днями з'явилось повідомлення, що з середини лютого в російському Барнаулі на території Алтайського поліграфічного комбінату таємно друкують історію України для 10 й 11 класу українською й російською мовою. На обкладинці підручника для 10 класу намальований Богдан Хмельницький, для 11 класу – взяття Рейхстагу і Дніпрогес. Реквізити підручника такі: Володимир Iванович Сергiйчук. Історія України. Від найдавніших часів до сьогодення. – Харків: Основа, 2014 . – 268 с. УДК 94 ( 477 )

У підручниках розповідають, що Данило Галицький був недалекою людиною, який купився на порожні обіцянки Заходу. Наголошується, що Україна добровільно увійшла до складу Росії, а хто був проти – то були зрадники й агенти Ватикану. Ніби Ленін подарував українцям Новоросію, тому вони зобов'язані його шанувати і поважати. А Сталін був ефективним менеджером, який здійснював індустріалізацію України на шкоду Росії. А от Бандера, навпаки, названий "катом украінського народу". Дітей хочуть переконати, що жодного влаштованого Кремлем Голодомору не було, його організували самі українські куркулі, які не хотіли, щоб "бидло йшло до КОЛГОСПу". Окрім цього, в псевдо-підручнику пишуть, що українці повинні в ноги кланятися Хрущову за подарований їм Крим, хоча цей подарунок був зроблений із порушеннями закону і повинен бути повернений.

"Я не маю до тих підручників жодного відношення. Там написані речі, які діаметрально протилежні моїм переконанням, позиції та науковим напрацюванням. Головна ціль тих, хто пустив те видання на друк — дискредитувати мене. Коли знайомі показали мені посилання в інтернеті — був шокований. Зараз мої юристи вивчають цю справу. Зв'язуються з видавництвом "Основа", шукають друкований варіант. Якщо цей факт підтвердиться — позиватимусь до суду", - сказав Сергійчук.

З його слів, нині україномовні варіанти "нової" історії друкувати наразі призупинили. Продовжують штампувати набір лише "російських" версій.

Володимир Сергійчук досліджує проблеми історії України, зокрема українського козацтва, розселення українців у світі, національних меншин в Україні, діяльності ОУН-УПА, внеску українців у розвиток світової науки і культури.

Зараз ви читаєте новину «Професор Володимир Сергійчук судитиметься через книжку, якої не писав». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 19
Голосування Хто має отримати "Оскар" за найкращий фільм 2019 року?
  • Аутсайдери
  • Ірландець
  • Кролик Джоджо
  • Джокер
  • Маленькі жінки
  • Шлюбна історія
  • 1917
  • Одного разу в Голлівуді
  • Паразити
  • Інший фільм
Переглянути
Погода