Пʼятниця, 03 січня 2020 18:39

Презентували атмосферне відео про традиції Різдва на Холмщині
19

На відео показали культуру та різдвяні звичаї українців Холмщини
Фото: Анна Джунківська, Гал-інфо
На відео показали культуру та різдвяні звичаї українців Холмщини
На відео показали культуру та різдвяні звичаї українців Холмщини
На відео показали культуру та різдвяні звичаї українців Холмщини
На відео показали культуру та різдвяні звичаї українців Холмщини

У Львові відбулася презентація промоційного відеоролика "Холмське Різдво". Проєкт покликаний розповісти про культуру та звичаї українців Холмщини.

На відео презентували культуру та звичаї святкування Різдва українцями з Холмщини, традиційні різдвяні страви та зразки давньої вишивки, а також народні колядки холмчаків, пише "Гал-інфо".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українську щедрівку заспівали під електронну музику та ліру

"Історія українців Холмщини сповнена драматизмом. Вони зазнали важких випробувань – русифікація, полонізація, етнічні чистки та депортація. Це лише частина того жаху, який їм довелося переживати. Але цими людьми можна лише захоплюватися, адже незважаючи на усі випробування вони зберегли свої традиції, культуру та українську мову", - сказала одна із авторів проекту, журналістка Анна Джунківська.

Знімали ролик в Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького.

"Ми маємо ще більше розповідати про культурні цінності нашого народу і популяризувати їх. Українці з Холмщини – це дивовижні люди і вони заслуговують, аби про них дізналися усі. Перший ролик - атмосферний і розповідає про тихе сімейне святкування холмської родини. Другий - це запис народних холмських колядок", - додала журналістка Олена Ляхович.

Холмщина (нині перебуває в складі Польщі) розташована на схід від річки Вепр до Західного Бугу і з етнографічного погляду є частиною Волині. На півдні вона межує із Сокальщиною, на заході – з Люблінщиною, на півночі – з Підляшшям. Українське населення проживало на цій території віддавна.

Українці Холмщини пережили багато страждань і поневірянь особливо в роки Першої світової війни. Російські війська, відступаючи, знищували села, а більшість населення евакуювали вглиб Російської імперії – аж до Казахстану.

У 1930-х роках, особливо у 1937–1938 рр., українські села в Польщі були піддані жорсткій полонізації. Розправ з боку різних польських формувань українці зазнавали й у 1940-х роках. У березні 1944 р. спалено більшість українських сіл Холмщини. Фізично винищувалось українське населення краю.

У 1944–1946 рр. з українських етнічних земель, які передавалися Польщі, на територію УРСР (переважно у південні області) було виселено 482 880 осіб. Тих українців, хто сховався від згаданих переселенських акцій або ж перебував у змішаних шлюбах, у 1947 р. – у ході акції "Вісла", примусово переселили на західні землі Польської Республіки.

Зараз ви читаєте новину «Презентували атмосферне відео про традиції Різдва на Холмщині». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 104
Голосування Який найцікавіший музичний альбом українських виконавців початку 2021 року?
  • Святослав Вакарчук - "Оранжерея"
  • Джамала - "Ми"
  • Kalush - Hotin
  • Dakh Daughters - Make Up
  • Курган - "Квантовий Суржик"
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути