Не лише щасливі моменти дають натхнення для творчості, часто "музою" можуть служити й трагічні події. Так і війна в Україні спонукала музикантів випускати нові композиції. Протягом року масштабних боїв, ракетних атак вони підтримували дух українців, прославляли героїв-воїнів, привертали увагу світу до подій в наші державі.
Варто зазначити, що українські артисти не лише співають про війну, а й роблять так, щоб наблизити нашу перемогу: воюють на фронті, волонтерять, збирають гроші на армію та допомогу переселенцям. Але й не забувають про творчість та регулярно тішать фанатів новими композиціями.
Gazeta.ua зібрала ТОП-12 пісень про війну, які уже на пам'ять знають більшість українців.
KALUSH feat SKOFKA – Додому
Цей трек музиканти записали ще до початку повномасштабного вторгнення, але дійсно популярною він став уже в період війни. Хлопці співають про те, як приємно повертатися до батьківської хати, що попри роки дорослого життя, ми ніколи не забудемо щасливі моменти дитинства.
Українцям вона прийшлась до душі, бо через війну мусили тікати з рідних осель. Дехто зможе згодом повернутися додому, але в декого через росіян того дому вже немає. Однак вони назавжди запам'ятають запахи смачних обідів та сімейних вечорів.
SKOFKA – Чути гімн
Пісня, яка з'явилася на YouTube на початку серпня і одразу стала хітом. Автор пісні Skofka (Володимир Самолюк) присвятив композицію загиблому на війні другу Володимиру Коноводову.
"Поки буде "чути гімн" в усіх містах України, доти і буде жити Україна! Наш народ вже показав себе і на що готовий, щоб захистити своє. Ми обов'язково вистоїмо і переможемо, жаль тільки якими жертвами. Цей трек я присвятив своєму другу Коноводову Валентину Валентиновичу, другу з дитинства, який загинув захищаючи нашу Україну. Вічна пам'ять тобі друже, вічно тебе будемо пам'ятати", – йдеться у дописі автора під кліпом.
YARMAK FT. ALISA – Дике поле
Ще однією композицією, яка мотивувала українців боронити державу стала робота репера Yarmak у кооперації з українською співачкою Alisa. Пісня має потужний патріотичний текст з відсилками до часів козацтва.
За словами репера ця композиція заробила на стрімінгах понад 250 тис. грн, які передали ЗСУ. До речі, сам Yarmak від початку повномасштабної війни долучився до війська. Спершу служив гранатометником, згодом – аеророзвідником.
МАКС БАРСЬКИХ – Буде весна
Потужну патріотичну пісню на початку війни записав Макс Барських. Примітно, що співак до вторгнення часто виступ для Росіян, але після 24 лютого скасував усі концерти в РФ та різко засудив дії Кремля та самих росіян. Спершу Барських їздив допомагав переселенцям, згодом долучився до одного з київських батальйонів. Поки перебуває в резерві.
"Сьогодні кожен із нас робить все можливе, щоб врятувати свою країну – те місце, де ми народжені, де ростуть наші діти та поховані наші предки. Де кожне місто рідне і кожна посмішка гріє по-особливому. Я пишаюся нашою силою волі. Я нескінченно гордий бути українцем. Ми всі – Україна!" – вказав співак в описі до пісні.
ЕНДЖІ КРЕЙДА – Враже
Містичну і патріотичну пісню записав український альт-поп гурт "Енджі Крейда". У текст композиції – відьмовське замовляння, щоб витурити окупантів з України.
"Нас прийшли вбивати, вбивати всіх хто живе на український землі. Тому жінки всіх національностей та вірувань, ворожать проти зла, що прийшло на Нашу землю!" – говорять в описі до пісні.
CHICO & QATOSHI – Допоможе ЗСУ
Виконавці Chico та Qatoshi написали трек "Допоможе ЗСУ", який потрапив у топ музичних чартів та набрав понад 10 млн переглядів на YouTube. Композиція буквально стала саунд-треком до багатьох відео військових, на яких показують, як нищать російських окупантів.
"Коли писався трек, коли вже мали "кістяк", я вийшов, щоб покурити. Сів на лавицю і записав у TikTok відео зі шматком пісні. І майже за день схожих відео було сто, тоді я зрозумів, що людям буде це до душі. Не здивувало, а зачепило так до душі, коли військові зняли відео з нашою піснею. У нас був такий трохи ступор, ми розуміли, що це підіймає людям дух", – сказав в одному з інтерв'ю Микола Сопронюк (Qatoshi).
ОЛЕКСАНДР ПОНОМАРЬОВ – Горить, палає техніка ворожа
У квітні на перше місце у трендах українського Youtube піднялась пісня "Горить, палає техніка ворожа", слова та музику до якої написав Олександр Пономарьов. Виконав композицію зі співаками Михайлом Хомою (Dzidzio), Тарасом Тополею, Петром Чорним та артистами Євгеном Кошовим і Юрієм Ткачем.
У пісні згадують героїчні перемоги українців у обороні проти держави-агресорки Росії. Кожен виконавець співає про відому історію оборони України. Так, Тарас Тополя нагадує про селище Чорнобаївка, де ворог постійно терпить поразку, а Юрій Ткач – про "пташиний десант", який нищить техніку росіян.
JERRY HEIL – Козацькому роду
Неймовірну пісню про український воїнів та головнокомандувача ЗСУ записала співачка Jerry Heil.
"Пісня за короткий час ще до публікації стала саундтреком сьогодення. Хотілося передати оркестровим звуком велич наших предків. Козацький ген – у наших клітинах. У наших жилах – їхня кров", – йдеться в описі до композиції.
Зазначимо, що це не єдина патріотична пісня Jerry Heil.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шварценеггер заговорив українською в кліпі Kalush Orchestra: відео
KOLA - Біля серця
Неймовірно чуттєву пісню, яка передала переживання дружин військових, записала KOLA (Настя Прудіус). Жінка і сама чекла коханого з війська.
"Я писала її для певної людини, але розумію, що зараз її сенс набагато ширший, ніж я тоді думала. Мені здається, коли людина носить біля серця кохання до будь-кого чи до будь-чого, – це вже є перемога. Сьогодні всі українці – з коханням в серці, саме тому ми боремося, ми стоїмо. У нашому серці є кохання – до батьків, чоловіка, дитини, до самого себе", – сказала Прудіус.
ДРУГА РІКА – Чи ти почув for Mariupol
Пісню і кліп гурт присвятив всім постраждалим жителям Маріуполя. Зокрема тим, хто пройшов пекло "Азовсталі".
"Цей трек про те, що важливо продовжувати боротися, хапатися за кожну мить, відчувати її, проживати серцем. Ми бачили, чули, відчували, творили, жили... 24 лютого у нас все це відібрали. Ми зустрілися з новою ірраціональною реальністю, в якій руйнуються життя з особливим цинізмом. Росіяни несуть смерть і горе, але ми мусимо триматися, адже боремося заради світлого майбутнього. Їм не знищити нашу жагу до життя", – вказано у дописі під кліпом на YouTube.
KOZAK SYSTEM – Мольфар
Пісня "Мольфар" з'явилася за один день, відразу після візиту KOZAK SYSTEM до фронту. Тоді знімали кліп до пісні "Подай зброю".
"Мольфар прийшов одразу. Цілісним чином, ідеєю та формою. Мабуть, вплинули наші розмови напередодні. Мольфар – це наша совість, пам'ять, щира скорбота та розуміння сенсу війни за свою країну та свободу. Минуло чотири роки. Але пісня ніяк не могла дойти до слухачів. З різних причин. Коли почалося повномасштабне вторгнення, ми зрозуміли чому. Бо все загострилося у десятки, сотні, тисячі разів. Бо смерть збирає найщедріші жнива за останні вісімдесят років. Бо усвідомлення того, що ми стоїмо на порозі знищення – перетворили подвиг на спосіб життя цілої армії та цілої нації", – зазначив автор пісні Гліб Бабіч.
Самі KOZAK SYSTEM зараз активно займаються допомогою армії. Концерти дають лише благодійні. Соліст гурту Іван Леньо на самому початку ворожої навали взяв у руки зброю.
АНТИТІЛА – Фортеця Бахмут
Пісню гурт записав уже 2023-го. Присвятив ЗСУ та українському народу, який чинить шалений опір російським окупантам. У кліпі показали справжніх військових й реальну роботу української артилерії по ворожих цілях у найгарячішій точці – місті Бахмут на Донеччині.
Про життя військових на фронті учасники гурту знають не з розповідей. Після 24 лютого пішли добровольцями до тероборони.
Повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну вплинуло на українців. Винятком не стали й представники шоубізнесу.
Тепер пісні артистів звучать по-іншому. Замість кумедних і розважальних композицій знаменитості почали співати про жахіття війни, біль українців і підняття бойового духу. Вони зізнавалися, що в їхній творчості переважатимуть українськомовні треки. Як війна вплинула на зірок, читайте в матеріалі Gazeta.ua.
Коментарі