субота, 17 грудня 2016 17:45

Персонажі "Сімпсонів" не старіють і не перевдягаються

17 грудня 1989 року на американському телеканалі FOX під час "Шоу Трейсі Ульман" показали 30-хвилинний мультфільм "Сімпсони смажать на відкритому вогні". Це перша серія анімаційного серіалу "Сімпсони". Того дня її подивилися 13,4 мільйонів глядачів.

Назва апелює до різдвяної пісні "Каштани смажать на відкритому вогні".

 

Автор Мет Гроунінг, відомий на той час автор коміксів. Персонажів він створив нашвидкуруч по дорозі до кабінету Джеймса Брукса, продюсера та режисера. Змалював їх з своєї сім'ї: Гомер - це батько Гроунінга, Мардж - змінене ім'я матері, Ліза та Меггі - сестри, а ім'я Барт походить від анограми слова brat - щеня, невихована дитина. Існує версія, що прототипом Барта є сам Мет Гроунінг, проте він цього не визнає. Каже, що Барт більше схожий на його брата Марка.

У першій серії Гомер, голова родини Сімпсонів, у пошуках грошей перед Різдвом влаштовується працювати Санта Клаусом у супермаркеті. Проте через високі податки він нічого не заробляє. Щоб врятувати ситуацію, йде з сином Бартом на собачі перегони, де залишає останні гроші. Додому герої повертаються з псом, який прибіг до фінішу останнім. Має кличку Помічник Санти. Це веселить родину.

У мультику Барт співає видозмінену пісеньку Jingle Bells: "Бетмен вср...ся, Робін всц...ся, бетмобіль зламався,ну а Джокер вже змотався, як я задовбався-ааа"!

Телекомпанія не була впевнена в успіхові серіалу, і спочатку уклала угоду на виробництво 13 епізодів по 7 хвилин. Вони зайняли лідируюче місце серед інших серіалів студії, тому їм виділили прайм-тайм час.

Дія відбувається у видуманому містечку Спрінгфілд. Усі персонажі, крім Бога, мають по 4 пальці на руці. Пояснюють, що так аніматори економлять час при малюванні. Хоча герої на екранах уже більше 20 років, їх вік не змінюється. Одяг також незмінний. В деяких серіях герої вмирають.

Серіал і досі знімається, хоча його аудиторія скоротилася з 13,4 до 9,2 мільйонів людей. "Сімпсони" найтриваліший мультсеріал усіх часів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держкіно фінансує російський мультик

В Україні "Сімпсонів" показують із 2004-го

"Часто жартую, що за цей час мультик дуже вплинув на українців, — каже київський актор Євген Малуха. — У перший рік показу якраз відбувся мирний Майдан. 2014-го українці не просто стояли проти свавілля влади, а почали палити шини. Як в одній із серій "Сімсонів". Там місто збунтувалося, коли спаплюжили святиню.

У серіалі голосом Малухи говорить головний герой Гомер, мер Спрінґфілда, лікар та інші.

Абсурдні ситуації з мультфільму раптом почали відбуватися в нашій невигаданій країні. Дублюючи його українською, ми насправді створюємо національний продукт. У творців навіть є вимога адаптувати реалії серіалу під місцевий колорит. Так замість бездарних американських співаків згадуємо Михайла Поплавського. П'яниці в таверні, що говорять українськими зворотами, стають наче нашими сусідами. Вищий світ, президенти, священики, які не мають нічого святого — теж українські. Хоч би яка підлота існувала у світі, її завжди покажуть у "Сімпсонах". Не дарма ж він заборонений у деяких країнах. 

Кожну серію "Сімпсонів" створюють шість місяців мультиплікатори США і Південної Кореї. Україна фігурувала в серіалі двічі. Шеф поліції Спрінґфілда якось показав величезне фото своєї рідні з України. 25 вересня 2011 року показали епізод про Київ, яким керує мафіозі Віктор, зовні дуже подібний до тодішнього президента Януковича.

Зараз ви читаєте новину «Персонажі "Сімпсонів" не старіють і не перевдягаються». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі