Ексклюзиви
Середа, 09 березня 2011 09:53

На врученні Шевченківської премії не буде Януковича і Шкляра

На врученні Шевченківської премії не буде Януковича і Шкляра

9 березня в Каневі буде вручена Шевченківська премія за низку художніх творів у розмірі 250 тисяч гривень кожна. Але найскандальніша премія не вручатиметься: в указі президента з цього приводу не було прізвища письменника Василя Шкляра, автора роману "Чорний ворон", який визначив для премії Шевченківський комітет.

Не буде на врученні і самого президента: за повідомленням його прес-служби, лікарі заборонили Віктору Януковичу поїздки на великі відстані до зняття швів на нозі, яке заплановане на 11-12 березня, пише "Сегодня".

Зазначимо, роман "Чорний ворон" багато експертів і політиків вважають ксенофобським за непривабливе зображення в ньому росіян та євреїв, що стало приводом для звернення до Європарламенту його депутата від Латвії Олександра Мирського.

Крім того, напередодні Шкляр звернувся до президента з проханням перенести його нагородження "на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника". При цьому супроводжуючи прохання вираженням поваги до самого Януковича.

У свою чергу відомий письменник Юрій Андрухович вже запропонував скинутися, щоб компенсувати Василю Шкляру невручену премію.

"Ця ситуація може стати феноменальною можливістю для громадянського суспільства трахнути владу ненасильницькою солідарною дією", - наголосив Андрухович.

Письменник також розкритикував Шкляра: "Що мені незрозуміло, то це відмова Шкляра. Тобто навіть не вона сама, а всі компліменти "Верховному Табачнику", тобто Віктору Федоровичу: я вас поважаю, я до вас з незмінною повагою ... До кого було це звернення "з незмінною повагою"? До зека?! До душителя всього українського?!".

Шкляр тим часом заявив, що зібрані для нього гроші віддасть на зйомку фільму по "Чорному воронові". За його словами, за це вже нібито готовий взятися польський режисер Єжи Гофман.

Зараз ви читаєте новину «На врученні Шевченківської премії не буде Януковича і Шкляра». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1623
Голосування Який спецрежим запровадити для артистів, які гастролюють у Росії?
  • Штраф
  • Гастрольний збір. Гроші скеровувати на потреби ЗСУ
  • Недопуск до теле- та радіоефірів
  • Маркування афіш, що виступає гастролер у РФ
  • Обмеження виступати на найбільших майданчиках
  • Заборона виступів в Україні
Переглянути
Погода