Ексклюзиви
понеділок, 19 січня 2015 17:34

Музична шпаргалка: "Українці" переспівали класику панк-року

Музична шпаргалка: "Українці" переспівали класику панк-року

В одному із попередніх випусків постійної рубрики "Музична шпаргалка", присвяченої взаємовпливу світової і української музики, Gazeta.ua розповідала про відеокліпи, зняті нещодавно західними музикантами в Україні.

Першопрохідцями ж із зарубіжних артистів, які зняли кліп в Україні, були британці "The Ukrainians". Засновник гурту Пітер Соловка походить з українсько-ірландської родини. В 1990-му році музики із Лідса завітали до Києва, тоді ще столиці Радянської України. Фільмували в Музеї народного побуту Пирогово. Згадати легендарних "The Ukrainians" маємо ще два приводи. Цього року гурту виповнюється 25 років, також на весну музики анонсують вихід нового альбому. Створив групу Пітер Соловка, ґітарист пост-панківського проекту "The Wedding Present".

Якось, познайомившись зі скрипалем Ліном Ліґґінсом, який, окрім того, що музикант, вивчав слов'янські мови в університеті, вирішили жартома зіграти щось українське під час відвідин студії BBC. Експеримент сподобався як самим музикантам, так і публіці. Один із діджеїв радіо BBC запропонував повторити, запросили музиканта Романа Ремінеса з мандоліною і хоч новоспечений гурт "The Ukrainians" існував всього 8 днів, 70 тис. примірників касети із записом їхнього виступу на радіо миттєво продали. Гурт запросили в гастролі по Великій Британії.

Гібрид традиційної української народної та західної рок-музики назвали "The Ukrainians". Їх популярність сягнула за океан. Бренд спортивного одягу Nike запросив музикантів написати музику до рекламного відео нової колекції взуття.В самому ролику демонстрували кадри із донеччанином Сергієм Бубкою - багаторазовим рекордсменом світу зі стрибків з жердиною, найвідомішим на той час українцем в світі.

В 1993-му році турне "The Ukrainians" налічувало 110 концертних майданчиків, від Леона в західній Іспанії до Харкова на Сході України. Особливо "українці" пишаються виступом на Майдані Незалежності в столиці України, тобто на колишній київській площі Жовтневої революції, перед 50-тисячною аудиторією.

В "TheUkrainians" немає чистокровних українців, всі учасники гурту британці різного походження. Пітер Соловка всю музикальну кар'єру не полишає посади наставника в середній школі. Репертуар групи - це в основному панк-обробки українських народних пісень. Є власні україномовні твори, які допомагає писати музикантам британський композитор українського походження Степан Пасічник. Він відомий співпрацею як з світовими зірками, такими як гурт "Roxy Music", так і українцями - дуетом "Дарко і Славко" з Нью-Йорка, львів'янкою Лесею Горовою.

Чи не найцікавішою гранню таланту "The Ukrainians" є їхні кавер-версії на класику панк-року. Ось як звучить їхня "Анархія" від піонерів панку на туманному альбіоні Sex Pistols.

Британські панки досі святкують день, коли по національному телебаченню прозвучав головний матюк англійської мови "fuck" з вуст гітариста "пістолс".

Ще одна пісенька SexPistolsв українському варіанті

Sex Pistols в своїх пісеньках в 1970-ті відверто збиткувалися з такого явища як "монархія" у сучасному світі, співали про те, що британська королева британцям потрібна лише як туристичний бренд. Манчестерські панки The Smiths у 1980-х пішли далі, вони співали про мрії закатрупити Єлизавету ІІ.

Кавер версія від "TheUkrainians"

Інша пісня The Smiths про мрію вибити коханій зуби

стала "Батяром" від "українців"

 У 1996-му році "The Ukrainians" записали кавер-версію однієї з композицій піонерів електроніки з Дюсельдорфа Kraftwerk, зібрані від запису гроші перерахували до благодійного фонду "Діти Чорнобиля". Переспівували наші хлопці з Лідса також ірландку Шинед О`Коннор,багаторазовоговолодаря"Греммі"Принса.

На останок пропонуємо послухати більш ліричного американця Лу Ріда, який, нажаль, пішов від нас в жовтні 2013-го

Українська версія його пісні "Венера у хутрі"

Зараз ви читаєте новину «Музична шпаргалка: "Українці" переспівали класику панк-року». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі