Учені змогли встановити зовнішність русичів, які жили в 12-13 століттях на території сучасного північного Заходу Росії. До нашестя монгол, жителі Стародавньої Русі були високі, м"язисті та мали красиві риси обличчя.
До такого висновку дійшли фахівці, вивчивши результати археологічних розкопок у некрополі поблизу новгородської церкви Благовіщення на озері Мячин.
- Колишні уявлення про те, що північний Захід Росії в домонгольську епоху був заселений людьми, які мали високі вилиці і плоскі носи, не підтвердилися. Наші далекі предки були високорослими і м"язистими та мали вольові риси обличчя - русичі були красивими людьми, - сказав заступник начальника новгородської архітектурно-археологічної експедиції Денис Пежемський.
За його словами, у 13-14 століттях за часів татаро-монгольського ярма антропологічний тип на північному Заході поступово змінився: русичі ставали меншого зросту, а їхні обличчя і носи - "ширшими".
У 2003 році поблизу храму Благовіщення на Мячині, збудованого в 1179 році, археологи виявили некрополь з стародавніми похованнями домонгольського і монгольського періодів історії Русі.
За однією з версій експертів, тут були поховані представники відомих боярських сімей, які проживали в Стародавньому Новгороді в 12-14 століттях. За іншою версією, в некрополі були поховані новгородські церковні ієрархи того ж часу, пишуть РИА "Новости".
Коментарі
10