понеділок, 24 липня 2006 17:14

Чи вистачить депутатам помічників

Автор: малюнок: Володимир КАЗАНЕВСЬКИЙ
 

Партія регіонів пропонує новому парламенту збільшити кількість помічників-консультантів депутата Верховної Ради з чотирьох до шести чоловік. Автори ідеї — нардепи Микола Комар, Григорій Маньковський та Олексій Корсаков.

Усі вони запевняють, що це не потребує додаткових витрат з державного бюджету. Законопроект N1121 вже зареєстрований у парламенті 10 липня.

— Сьогодні чотирьох помічників для українського депутата цілком достатньо, — каже колишній народний депутат та член Блоку Володимира Литвина Володимир Кафарський, 57 років.

Політик пояснює це тим, що майже триста нардепів у новій Верховній Раді самі не розуміються на законодавстві. Тому вони не зможуть ефективно працювати та завантажувати своїх помічників потрібною роботою.

— У такому разі шість помічників депутата просто носитимуть за ним портфелі, — каже Володимир Кафарський. — А це нікому не потрібно.

У Молдові помічники депутатів узагалі працюють виключно на громадських засадах

На Заході вже давно запроваджено нову практику використання депутатських помічників. Там існують спеціальні служби консультантів, які допомагають партіям в цілому організовувати роботу всередині парламенту.

У Великій Британії крім штатних двох-трьох помічників, яких депутат обирає собі сам, при комітетах існують спеціальні служби консультантів. Ці дорадники прикріплюються до парламентаря. Зазвичай це є знані фахівці з окремих питань, які виконують для членів парламенту необхідні аналітичні дослідження.

У Росії кожному нардепові держава оплачує послуги чотирьох помічників. Можна мати їх і більше, але вже за свій кошт. У Молдові помічники депутатів узагалі працюють виключно на громадських засадах. Держава їм нічого не платить. В Білорусі депутатові дозволено мати двох помічників з оплатою праці із держбюджету та ще трьох — на громадських засадах. У Польщі кожен народний обранець на утримання свого апарату асистентів отримує від 12 до 14 тис. злотих на місяць, це приблизно 19–22 тис. гривень. Скільки у нього буде асистентів і яку зарплатню їм виплачувати, польський парламентар визначає сам.

— Такі консультативні служби варто створювати і в Україні, — переконаний Володимир Кафарський. — Від них буде більше користі, ніж від окремих помічників.

Сьогодні всі чотири помічники вважаються штатними працівниками й отримують зарплату із державного бюджету. В середньому вона становить 1500–1800 гривень.

— Раніше певну частину грошей розподіляв сам депутат, — пригадує Володимир Кафарський. — Він вирішував, кому заплатити за роботу більше, кому — менше. Як буде зараз, невідомо.

Що ж до статусу державного службовця, то поки що його мають двоє з чотирьох помічників. За словами Володимира Кафарського, цей статус лише підвищує відповідальність помічника за зроблену роботу.

Зараз ви читаєте новину «Чи вистачить депутатам помічників». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути