Ексклюзиви
Середа, 14 квітня 2021 10:05

Дитина тікає від реальності у віртуальний світ: алгоритм виходу із ситуації від психолога

Дитина тікає від реальності у віртуальний світ: алгоритм виходу із ситуації від психолога
Можна зробити сімейні традиції - правила, які будуть працювати для всіх Фото: pixabay

Якщо ваша дитина прив'язана до ґаджета, спробуйте усвідомити, чому ця залежність з'явилася. Психолог центру дитячого й сімейного розвитку "Атма" Олександр Негода радить не панікувати, а дотримуватися простого алгоритму.

Якщо ви помітили, що у дитини є залежність від ґаджетів:

1. Не кричіть на дитину, не вживайте суворих заходів. Найчастіше батьки для дітей є авторитет, діти саме їх наслідують. Подумайте, чому залежність у дитини з'явилася? Здебільшого в дорослих членів сім'ї теж є з цим проблеми. Мама приходить і жаліється на залежність дитини, а потім з'ясовуємо, що в тата теж вона є. Говоримо, що допоки батько свою залежність не подолає, дитині немає сенсу висувати претензії.

Якщо це трапилося тому, що в сім'ї ви не завжди стежите за часом, який проводите в ґаджетах, і у вас теж є залежність, треба чесно сказати: "Доню (синку), я усвідомив, що в мене теж є залежність, тож подумаймо, що нам із цим далі робити, щоб залежності стало менше". Можна зробити сімейні традиції - правила, які працюватимуть для всіх. Наприклад, у певний проміжок часу ніхто не може користуватися електронними приладами. Але цього правила мають дотримуватися всі. Або, наприклад, під час вечері ніхто не гортає соцмережі, не відповідає на повідомлення. Вечеря - суто сімейний час. Можна запровадити день без ґаджетів. Обрати день, щоб поїхати на природу, де разом робити щось цікавим, де ґаджети будуть не потрібними.

2. Відлучайте поступово. Якщо ви усвідомили, що у вашої дитини серйозна залежність, вона зовсім не може жити без ґаджетів, у неї істерика, вирують емоції, відразу забирати ґаджет буде неправильно. Робіть це поступово, щоб психіці дитини простіше було призвичаїтися. Це схоже на залежність у наркоманів. Їх так само лікують: зменшують дозу, поки залежність повністю не мине. Ми теж зменшуємо час, коли дитина спокійно без телефона може обійтися.

3. Запропонуйте щось цікавіше. Подумайте, що можна запропонувати дитині цікавіше за пристрій. Відпочинок на природі, прогулянки в парку, на велосипеді разом із родиною поїхати покататися, піти в театр, у кіно. Можливо, розвивальні гуртки або гра в настільні ігри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які ознаки вказують на те, що дитина стала ґаджетоманом

4. Проаналізуйте свою поведінку в спілкуванні з дитиною, що в неї зі стосунками з однокласниками й друзями. Якщо у вас в сім'ї все гаразд, від ґаджетів ніхто не залежний, а дитина залежна, з'ясуйте, чому вона тікає від реальності. У ґаджеті добре: одразу дають якісь бонуси, можна досягти високих результатів, миттєво внутрішньо себе задовольнити. Поговоріть із дитиною щиро: що в неї зі стосунками? Що у школі? Як можна покращити ситуацію?

"Гаджети - це просто технологія. Від людини залежить, як її використовувати: чи буде допомагати в житті, чи навпаки", - говорить психолог центру дитячого і сімейного розвитку "Атма" Руслан Негода. Він розповів, чому невдумливе споживання інформаціїї може бути небезпечним, і чому діти тікають в ґаджети.

Зараз ви читаєте новину «Дитина тікає від реальності у віртуальний світ: алгоритм виходу із ситуації від психолога». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1161
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути