Діловий центр "Київ-Сіті" варто будувати за межами міста, зокрема в районі Другої Окружної, що дозволить розвантажити столицю.
Так вважає віце-президент Національної спілки архітекторів України Георгій Духовичний, про що він розповів в ексклюзивному коментарі Gazeta.ua.
"Питання розвантаження центру Києва від ділових і адміністративних установ назріло давно, – говорить архітектор. – Ще в 70-х роках була розроблена й затверджена масштабна система забудови офісами, готелями нинішнього району метро Лівобережна. Це було вдало обране місце для подібного будівництва. Однак тодішній мер Олександр Омельченко відійшов від заданої концепції й почав передавати ті землі під забудову житловими будинками. У результаті, зараз маємо хаотично облаштований мікрорайон, який не дав очікуваного ефекту".
Нагадаємо, міська влада запропонувала п'ять ділянок для розміщення нового сучасного бізнес-центру "Київ-Сіті", а саме: Північні Осокорки, Північна Теличка (між Південним і Дарницьким мостами), район Дніпровської набережної, район о. Вирлиця і ділянку неподалік Іподрому та "Експоцентру". Головний же акцент посадовцями робився на Північних Осокорках і Теличці.
За словами Духовичного, якщо взяти, наприклад, Північну Теличку, то її забудова – це "безнадійна ситуація".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 200 київських родин хочуть виселити через будівництво "Київ-Сіті"
"Від Телички немає прямого мосту на лівий берег. Якщо розташувати там діловий центр, то знадобиться будувати ще один міст, який обійдеться приблизно в 1 млрд. доларів. До того ж, значною проблемою будуть промислові об'єкти, які треба переносити в інші місця", – сказав він.
Нині у мікрорайоні Північна Теличка знаходяться земельні ділянки більше 150 осіб, які треба викупити, і приблизно 20 підприємств. Ще сім років тому винесення цих промислових об'єктів за межі столиці оцінювали в понад 1 млрд. доларів.
На думку Духовичного, діловий центр "Київ-Сіті" зараз треба будувати за межами міста, тому що Правобережжя такого будівництва не витримає, а Лівобережне місто вже вичерпало себе, особливо прибережна смуга.
"Найкраще місце для "Київ-Сіті" – це район Другої Окружної, де є всі необхідні магістралі. Зокрема йдеться про нинішнє місто Українка. Тоді зникне той параліч Києва, який утворює щодня еліта, з'їжджаючись на роботу. Натомість усі їхатимуть у напрямку від столиці, або ж узагалі обминатимуть територію міста", – зауважив архітектор.
Для прикладу він назвав таку сучасну країну, як Малайзія. Мовляв, там за 40 км від старого міста побудували нове, причому за сім років, що дозволило швидко вирішити проблему з перевантаженістю.
Коментарі
3