У четвертому кварталі 2011 року рівень довіри інвесторів до ринку України знизився до рекордно низького рівня - 2,19. Це є більш ніж істотним падінням в порівнянні навіть із третім кварталом цього року, коли показник вже продемонстрував негативну динаміку і становив 2,56.
Про це повідомляє "ЛІГАБізнесІнформ" із посиланням на звіт Європейської бізнес асоціації (ЄБА).
Експерти ЄБА зазначають, що вкрай негативне сприйняття економіки та інвестиційного поля України інвесторами викликане нестабільністю зовнішньої політики, несприятливим прогнозом розвитку економіки на 2012 рік, посиленням тиску на бізнес з боку органів влади, деструктивним впливом корупції і незбалансованою системою оподаткування.
Так, 20 грудня були оприлюднені результати 14-ї хвилі щоквартального опитування перших осіб компаній-членів ЄБА. В опитуванні взяли участь 162 представники топ-менеджменту членських компаній асоціації.
Динаміка рівня привабливості України в очах інвесторів за три роки вимірювання індексу зафіксована на найнижчому рівні в четвертому кварталі 2011 року.
Показник Індексу інвестиційної привабливості базується на шкалі від одного до п'яти балів, основою його є три компоненти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У рейтингу фінансових ринків Україна посіла 54-е місце серед 60 держав
У четвертому кварталі 2011 року оцінка поточного інвестклімату (1,8) отримала найнижчі показники і продемонструвала найбільше падіння у порівнянні із попереднім кварталом; складова "зміна клімату за попередні три місяці" була оцінена на рівні 2,2; прогнози щодо інвестиційного клімату досягли середнього значення 1,8.
Як відзначають експерти ЄБА, загальне невдоволення інвесторів викликане низкою негативних тенденцій, які панують в економіці Україні.
Серед основних скарг респондентів були відзначені такі: постійний і зростаючий тиск із боку владних структур (24%), недоліки податкової системи, які не виправив, а посилив новий Податковий кодекс (11%), непрозорість і надмірне втручання держави в регулювання бізнес активності (11%), вплив корупції (10%), загальна нестабільність політичного курсу та розвитку економіки (10%).
"Індекс інвестиційної привабливості, який асоціація вимірює вже три роки, ще не показував настільки тривожних результатів, як у четвертому кварталі цього року. Настрої інвесторів є вкрай песимістичними, і влада повинна це визнати", - зазначила виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко.
Коментарі
3