Україна зможе не вводити квоти на експорт зерна, якщо буде введена система продовольчого субсидування малозабезпеченого населення.
Про це заявив генеральний директор Української аграрної конфедерації Сергій Стоянов у ефірі Першого ділового каналу.
"За умов, коли населення не захищене від продовольчої інфляції, кожен уряд, який би він не був — синій, жовтий чи зелений — він так чи інакше буде хапатися за ці важелі і буде обмежувати ринок", — сказав він.
За його словами, у поточному маркетинговому році квоти на експорт зернових були скасовані запізно.
"Квотування скасовано із значним запізненням ... Ринок мав би відпрацювати порядка 1,5 мільйона тон. А по балансу за травень і червень потрібно було б експортувати 3,5 мільйона тонн. Але на 14 червня проекспортовано лише близько 350 тисяч тонн. Наші традиційні споживачі — Середземноморський регіон — придбали продукцію на червень і майже весь липень в Євросоюзі і Сполучених Штатах Америки ... Ми залишимо залишок понад 7 мільйонів тонн зерна", — зазначив експерт.
Стоянов також нагадав, що минулого маркетингового року було зібрано врожаю на 10 млн т більше, ніж у цьому.
"На 14 червня цього року експортовано майже 11 мільйонів тон зерна, пшениці — 3,4, кукурудзи — 4,8, ячменю — 2,5, ріпаку — 1,4 мільйонів тон. Для порівняння на цей час у 2009—2010 році було експортовано на 10 мільйонів тон збіжжя більше, незважаючи на те, що урожай цьогоріч був менший усього на 6 мільйонів тон", — навів дані гендиректор УАК.
Коментарі