вівторок, 21 лютого 2012 16:31

Економіст не побачив трагедії у подвоєнні дефіциту торговельного балансу

Економіст не побачив трагедії у подвоєнні дефіциту торговельного балансу

Збільшення дефіциту зовнішньоторговельного балансу України в 2011 році у 2,2 раза не є катастрофічним.

Таку думку висловив перший заступник директора національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло в ефірі Першого ділового каналу.

"Ці цифри абсолютно не трагічні, тому що будь-який економічний процес, у тому числі експорт з імпортом та негативне торговельне сальдо - це просто цифри. Звісно, що чим більший дисбаланс між імпортом та експортом, тим більше ризиків виникає для курсу національної грошової одиниці. А чим більша присутність імпорту на ринку, тим більше витісняються потенційно виробники із цього ринку. Але дані показники не є трагічними, а, скоріше, є відображенням того, що економіка активізується, активізується внутрішній попит, зростають світові ціни, особливо на енергоресурси, які ми змушені закуповувати, бо ми імпортозалежні", - сказав він.

За його словами, збільшився насамперед дорогий імпорт.

"Зростає верхній сегмент. Скажімо, автомобілі у нас за минулий рік - серед лідерів зростання. Крім того - апаратура, елітні види продовольства та одягу", - зауважив фахівець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європейський союз погодився врятувати Грецію від кризи

Однак, зазначив Жаліло, більша частина негативного сальдо зумовлена зростанням вартості імпортованого природного газу на $4,5 млрд долл.

Позитивною тенденцію минулого року економіст назвав активізацію інвестування.

"Ми нарешті побороли інвестиційну кризу, був позитивний показник більш як 20% інвестицій. Відповідно, ми мали зростання імпорту продукції машинобудування, тому що інвестори бажають отримати імпортну обладнання", - вважає Жаліло.

Нагадаємо, за даними Державної служби статистики, дефіцит зовнішньоторговельного балансу України в 2011 році сягнув $6 млрд 747,5 млн, збільшившись у 2,2 раза, в порівнянні з $ 3 млрд 25,3 млрд роком раніше.

Приріст прямих іноземних інвестицій в Україну в 2011 році становив $4,56 млрд, що на 2,3% менше, ніж у 2010 році.

Зараз ви читаєте новину «Економіст не побачив трагедії у подвоєнні дефіциту торговельного балансу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути