Ексклюзиви
Середа, 21 листопада 2007 14:10
Андрій Бондар
Андрій Бондар
Андрій Бондар

Тринь-трамвай

 

Дивні істоти ці люди. Дивні і наскрізь якісь неправильні. От що, наприклад, означає словосполучення "щиро кажучи"? Не інакше, як те, що досі він говорив нещиро, а, щиро кажучи, просто брехав. І після того, як у нього пройде напад щирості, він знову говоритиме неправду, як завжди.

Або існує в усіх відомих мені мовах одна загальноприйнята форма — "на мою думку". Це ще більша дурня. Ну, бо чию ще думку, крім своєї, людина у принципі може висловити? "На мою думку, зима ліпша від осені", — говорить один чоловік. Сказати "зима ліпша від осені" у нього сміливості не вистачає.

Але найсмішніше, що може собі дозволити людина, це не розуміти сенсу сказаного і почутого або розуміти неправильно. Мій вірменський приятель розповідав про одного єреванського викладача. Той родом із гірського села і видавав себе за русофіла. До вищої культури потягнувся. А мова ж російська не кожному одразу дається, особливо фразеологізми. От читає він мораль студентам і в кінці каже: "А вам, как я вижу, всё трынь-трамвай!".

Бо що воно таке "трын-трава"? "Трынь-трамвай" — щось значно зрозуміліше для вірменського вуха.

Сказати "зима ліпша від осені" сміливості не вистачає

У мого знайомого постійно бували мовні казуси з батьком. Російську він вивчив як другу, після угорської, котру засвоїв у школі. Проводжає він родину сина. Зібралися в коридорі, прощаються. І раптом старий, змахуючи сльозу, каже: "Ну, любимые мои, скатертью вам дорожка!".

От я думаю, чи не праві насправді люди, які наївно й неправильно сприймають мову? Так, як чують і відчувають. Ну, бо ж яка дорога може бути приємніша, ніж скатертина — рівна і біла? А все решта — "трынь-трамвай".

Зараз ви читаєте новину «Тринь-трамвай». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

11

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Андрій Бондар
Томас Манн 1 Переглядів: 2476
Сендвіч Переглядів: 1483
Стовп 1 Переглядів: 1825
Навіщо 2 Переглядів: 1162
Нова країна Переглядів: 1286
Голосів: 5402
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути