Ексклюзиви
Середа, 15 квітня 2009 17:04
Андрій Бондар
Андрій Бондар
Андрій Бондар

Мій цепелін

 

Колись давно мені написалася така фраза: "І туга, мов свинцевий цепелін, накочується"… Звісно, я міг би написати замість "цепеліна" "дирижабль", а замість "накочується" — "налітає" або "напливає". Але хіба може дирижабль накочуватися? Та й смішне це слово — дирижабль. Тут тобі й діри, і рижі жаби — і ще багато смішного для українського вуха.

Зовсім інше — "цепелін". Це  слово схоже на укус оси і на лінощі. І от коли мені сумно, я відчуваю, як усередині звідкись ліниво з"являється він — пудова свинцева куля, що так само невідомо куди зникає. Граф фон Цепелін і не думав, що його ім"я викличе в когось через сто років такі асоціації.

У мене змалку цепелін викликав багато питань. Деякі не полишають і сьогодні. Хто і в який спосіб ним керує? Де сидить той, хто спрямовує гігантську машину? Яким чином вона злітає і приземляється?

Я часто уявляв себе всередині цепеліна, наче жовток у яйці. Він бачився мені ідеальним втіленням самотності. Чомусь здавалося, що посадочні місця там розташовані, як дерев"яні лави в костелі, де немає нікого, крім тебе. А тобі треба з цим якось жити, якось знайти в собі сили перемогти тугу. Коли ти вже не частина матрьошки — всередині цепеліна і з цепеліном усередині. Просто підвестись і пробитись у радісний весняний день.

Наприклад, на вулиці старого Вільнюса, де всередині квітня ресторани облаштовують свої літні майданчики. На них статечні городяни й гості міста запивають рукотворним пивом народну литовську страву — продовгасті картопляні кульки з м"ясним фаршем усередині.

Ця страва з"явилася ще у сиву давнину

Якось мій приятель Владас частував мене ними, гордо пояснюючи:

— Ця страва в нас, литовців, з"явилася ще у сиву давнину, тисячу років тому…

— Як вона називається? — поцікавився я.

Владас із придиханням відповів:

— Цепеліни…

І показав мені всі свої зуби.

Зараз ви читаєте новину «Мій цепелін». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

10

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода